کد خبر: 612817 A

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره آخرین دستاورد‌های هوانیروز گفت: اقدامات خوبی برای ارتقاء بالگرد‌های هوانیروز انجام شده است.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره آخرین دستاورد‌های هوانیروز گفت: اقدامات خوبی برای ارتقاء بالگرد‌های هوانیروز انجام شده است که از جمله آن ارتقاء برد موشک‌های بالگردی هوانیروز یا همان موشک شفق است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی با بیان این که ساخت این موشک با همکاری متخصصان داخلی هوانیروز و صنایع دفاعی انجام شده و کاملا بومی است، افزود: برد این موشک‌ها نسبت به موشک‌های قبلی دو برابر افزایش پیدا کرده است که این میزان افزایش موجب شده برد این موشک ها بین ۸ تا ۱۲ کیلومتر ارتقاء پیدا کند.

امیر سرتیپ جهانشاهی ادامه داد: با توجه به تهدیدات پیش رو این موشک‌ها در رزم نزدیک خیلی تاثیرگذار هستند و کارایی بسیار بالایی دارند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درخصوص دستاورد دیگر هوانیروز بیان داشت: دستاورد دیگر در خصوص تجهیز بالگرد‌ها مربوط به سامانه دید در شب است که با توجه به نیازی که در پرواز‌های عملیاتی شب داریم، انجام این کار ضرورت داشت که با کمک متخصصان هوانیروز و مهندسان صنایع دفاعی به صورت کاملا بومی انجام شد و تعدادی از بالگرد‌ها به سامانه دید در شب تجهیز شدند و در حال حاضر خلبانان ما با بهره گیری از این سامانه می توانند بیش از ۵۰ ساعت پرواز کنند.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: آخرین دستاورد ما در خصوص تسلیح بالگرد‌های ۲۱۴ به تیربار و راکت انداز بود که این بالگرد‌ها از حالت هجومی و پشتیبانی به حالت تهاجمی تبدیل شدند

هوانیروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر