کد خبر: 609745 A

وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: با همه فضاسازی‌ها امنیت داخلی کشور مطلوب است البته این حرف بدین معنا نیست که تهدیدات نداریم زیرا هر کجا که ضعف داشته باشیم آنها استفاده می کنند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضای در دیدار صمیمی با کارکنان وزارت کشور وزارت کشور در سخنانی اظهارداشت: استانداران و فرمانداران باید تحقق اجرای برنامه‌های دولت را از تمامی دستگاه‌ها به طور جدی پیگیری کنند.

وی در ادامه افزود: با مجموعه اقداماتی که وزارت کشور در سال ۹۶ انجام داد این وزارتخانه نمره قابل قبولی کسب کرده است اما با نقطه مطلوب براساس آنچه که در ذهن ما وجود دارد فاصله داریم البته باید این را هم تاکید کنیم که با توجه به امکانات و تجهیزات و منابع موجود توانستیم عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه برگزارى انتخابات اردیبهشت ماه ۹۶ برگ زرینی در عملکرد وزارت کشور بشمار می رود، افزود: با توجه به تهدیدات و تحولاتی که در منطقه وجود داشت و فضای انتخابات را تحت تاثیر قرار می‌داد و از سوی دیگر با برنامه‌هایی که دشمنان در بیرون از کشورمان برای افزایش هزینه‌های امنیت انتخابات داشتند و شدت گرفتن رقابت‌های انتخاباتی، تمامی این مسائل با کمترین هزینه و بهترین نحو ممکن مدیریت و انتخابات با مشارکت بالای ۷۰ درصد و با حضور ۴۲ میلیونی مردم برگزار شد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه شورای نگهبان در پایان فرصت ۱۰ روزه خود برگزاری انتخابات را تایید کرد، افزود: مسائلی در خصوص برخی تخلفات در انتخابات از سوی برخی کاندیداها مطرح شد که تمامی موارد با حضور مسئولان مربوطه مورد بازرسی قرار گرفت که در نهایت حتی یک صندوق رای هم باطل نشد و انتخابات در سلامت و امنیت کامل برگزار شد.

وی با اینکه در سال ۹۶ شاهد وحدت، انسجام، وفاق و افزایش فعالیت های سیاسی بوده ایم، تصریح کرد: هیچ مشکلی با فعالیت‌های سیاسی احزاب و گروه‌ها نداشته و نداریم همچنین در زمینه برگزاری گردهمایی‌ها و فعالیت نشریات و ... هیچ محدودیتی وجود ندارد. در جریان مراسم ۱۶ آذر سال گذشته نیز بیش از ۱۰۰۰ برنامه دانشجویی در اقصی نقاط کشور برگزار شد.

وزیر کشور با اشاره به مسائل امنیتی در منطقه اظهار داشت: ما در مرکز بحران منطقه هستیم نه تنها مرکز بلکه آنها مدخلیت را هم در ایران تعریف می‌کنند شما ببینید این سران رژیم سعودی به راه افتادند و هر جا صحبت می کنند می گویند دلیل اصلی ناامنی در منطقه ایران است و تا ایران و سیاست و دخالت ایران است نمی‌توانیم امنیت داشته باشیم و این سخن آنها اوج پررویی است زیرا اینها خودشان تولید کننده طالبان و القاعده و داعش در سوریه و عراق بودند آنها از این گروه های تروریستی حمایت های مالی و سیاسی و تجهیزاتی می‌کنند.

رحمانی فضلی افزود: ترامپ زمان رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌گفت بزرگترین حامی داعش عربستان سعودی است و باید با او برخورد شود اما یک سفر به عربستان رفت و قرارداد بزرگی با آنها منعقد کرد و سپس نظرش عوض شد.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران قوی ترین و بزرگترین کشوری است که در منطقه با تروریسم مبارزه و مقابله می‌کند و ملت‌ها و مسئولان کشورهای درگیر با این موضوع از این مسئله به خوبی آگاه هستند بنابراین اگر کمک‌های مستشاری ایران نبود معلوم نبود که در منطقه و کشورهای دیگر چه اتفاقی می افتاد.

وزیر کشور گفت: با همه این فضاسازی‌ها امنیت داخلی کشور مطلوب است البته این حرف بدین معنا نیست که تهدیدات نداریم زیرا هر کجا که ضعف داشته باشیم آنها استفاده می کنند.

رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر