کد خبر: 609566 A

رییس کل دادگستری گلستان اعلام کرد؛

دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده ی ۸ هزار صفحه‌ای را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم را به نفی بلد ( تبعید ) محکوم کرده بود که در دیوان عالی کشور هم تایید شد .

به گزارش ایلنا،‌هادی هاشمیان درباره پرونده  گفت : این حکم پس از طی مراحل قانونی ، اجرا خواهد شد.

وی افزود : این باند سه نفره ، ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل را در فاصله سال های ۷۹ تا ۹۴ در استان های گلستان و مازندران مرتکب شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی الارض و محاربه از بهمن ۹۵ در دادگاه انقلاب گرگان آغاز شده بود.

وی با اشاره به  اعضای باند معروف به " قتل های سریالی " عنوان کرد: بهار ۹۴ به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان  نشان داد با این اسلحه ، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است و به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد : بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی ، آن ها نیز دستگیر شدند.

هاشمیان افزود : اعضای این باند ، دام ، انواع ماشین آلات کشاورزی ، موتور آب ، موتورسیکلت و خودروهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان، آنان را نیز با اسلحه به قتل می 

 

استان گلستان قتل های سریالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر