کد خبر: 609409 A

رئیس دادگستری شهرستان بافت از صلح وسازش ۶۰درصدی در پرونده های وارده به شعب شوراهای حل اختلاف این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، یدالله سپهری اظهار داشت: با تلاش صادقانه و بی شائبه اعضای شورای حل اختلاف، ۳ هزار و ۱۱۶ فقره پرونده با صلح وسازش به نتیجه رسیده و پرونده  مختومه شده است.

این مقام قضائی اعلام کرد:در مجموع تعداد ۵ هزار و ۱۹۳ فقره پرونده در سال ۱۳۹۶ به شعب شورای حل اختلاف شهرستان بافت وارد شده است.

رییس دادگستری شهرستان بافت گفت:شوراهای حل اختلاف در ابتدا به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی در راستای توسعه مشارکت مردمی تشکیل شدند.

سپهری تصریح کرد:چنانچه شوراها در جهت صلح و سازش با رعایت موازین قانونی اقدام نمایند موجبات اعتماد مردم را نیز فراهم می آورد.

وی ادامه داد:یکی از نقاط قوت شوراهای حل اختلاف بومی و محلی بودن اعضا این نهاد  است و مقبولیت اعضاء در زمینه صلح و سازش می تواند مؤثر باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در شهرستان بافت چهار شورا تحت عنوان شورای رأیی و چهار شورای صلحی و یازده شورای روستایی فعالیت دارند که موفقیت های  خوب و ارزشمندی در صلح و سازش داشته اند و یکی از شهرستانهای مطرح در استان کرمان محسوب می شود

سپهری افزود:آموزشهای لازم و مستمر به اعضاء ،شوراها در نقش آفرینی این نهاد سازشی مؤثر می باشد لذا در این راستا این شهرستان موفق به اجرای تمام برنامه های آموزشی مصوب در سال گذشته شده است

وی در پایان مهمترین مشکلات پیش روی شوراها را عدم اختصاص مکان مناسب و مستقل در مناطق روستایی برشمرد و افزود:ساماندهی افرادی که بیش از ۱۵ سال با این نهاد همکاری دارند ضروری می باشد.

شورای حل اختلاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر