کد خبر: 607812 A

ذوالقدر در گفت‌وگو با ایلنا:

یک عضو اصلاح‌طلب کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن بازدید از جشنواره نوروزگار برج میلاد، ابراز امیدواری کرد که شهرداری تهران بتواند با اقداماتی از این دست، نسبت به جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی اقدام کند.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به بازدید خود از جشنواره نوروزگار برج میلاد تهران گفت: برج میلاد تهران علاوه بر جایگاه تکنولوژیک خود به عنوان یکی از قطب‌‌‌‌های گردشگری تهران امروز به حساب می‌‌‌آید و امسال به همت شهرداری تهران جشنواره نوروزگار در آن برپاست که روزانه نزدیک به ١٠٠ تا ١٥٠ هزار نفر از برج میلاد و جشنواره نوروزگار آن که شامل گردشگران تهرانی و میهمانان نوروزی از شهرهای مختلف و توریست‌‌‌های خارجی هستند، بازدید کرده‌‌‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ٤٠ درصد این بازدیدگنندگان را گردشگران تهرانی تشکیل داده‌‌‌اند، اظهار داشت: این مسئله نشاندهنده توجه به سلایق گروه‌‌‌های سنی و سلیقه‌‌‌های مختلف در این مکان گردشگری است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: غرفه‌‌‌های صنایع دستی، محصولات و تنقلات ۲۹ استان که بیانگر هنر و فرهنگ اقوام مختلف است، در کنار غرفه‌‌‌های هنر و محصولات بسیاری از کشورها برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده و در بخشی از آن نمایشگاه ماشین‌‌‌های کلاسیک و بخش تفریحی پل معلق و زیپ‌‌‌لاین که با اسقبال خوبی ازسوی جوانان روبرو شده، تدارک دیده شده است. 

ذوالقدر با بیان اینکه موضوع تفریح و سرگرمی کودکان در کنار آموزش و مهارت‌‌‌آموزی نیز در این برج با اولویت خاصی در شهر کاربازیا برج میلاد تدارک شده بود، تصریح کرد: عجین شدن کار با بازی می‌‌‌تواند نقش تربیتی و آموزشی خوبی را برای کودکان جهت استعدادیابی آنها و جستجوی رویاهایشان در دنیای واقعی داشته باشد و ضمن تفریح آنها، والدین به مهارت‌‌‌ها و استعداد کودکان خود واقف می‌‌شوند. 

وی افزود: مجموعه کاربازیا در نوع خود بی‌نظیر است که باتوجه به افتتاح چند روزه آن استقبال قابل توجهی توسط خانواده‌‌‌ها داشت.

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: برج میلاد با توجه به معماری خاص و دیدنی که امکان تماشای تهران در زوایایی مختلف را ایجاد می‌کند؛ موزه مشاهیر، بهره‌‌‌گیری از اسطوره‌‌‌های ملی و آیین مذهبی در نقش‌‌های خود جاذبه گردشگری را ایجاد کرده و برگزاری جشنواره فرهنگی - هنری- تفریحی نوروزگار، برج میلاد را به قطب گردشگری پایتخت تبدیل کرده است.

 ذوالقدر اضافه کرد: نکته قابل توجه و شایسته تقدیر در جشنواره نوروزگار برج میلاد، محور قرار دادن خانواده در موضوع اوقات فراغت است که اوقاتی خوب، امن همراه با شادی و نشاط را برای همه اعضای خانواده در کنار یکدیگر تامین کرده که این رویکرد خانواده‌‌‌محوری در شرایط امروز جامعه که فردگرایی در حال غلبه است بسیار مثبت ارزیابی می‌‌‌شود.

وی با بیان اینکه گذران اوقات فراغت و یک روز از تعطیلات نوروزی در این مجموعه متنوع، سرگرم‌‌‌کننده، تفریحی، فرهنگی، هنری و آموزشی علیرغم سطح بالا و با کیفیت خدمات مستلزم صرف هزینه زیادی نیست، ابراز داشت: اقدامات صورت گرفته در برج میلاد به همت شهرداری تهران در نوع خود بی‌نظیر و کم‌‌‌سابقه بوده که با سطح بالای سرویس‌‌‌دهی و خدمات‌‌‌رسانی جذابیت گردشگری تهران را دو چندان کرده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد که گردشگران با بازخوردهای مثبت و نقدهای شایسته روز بروز بر غنای خدمات گردشگری داخلی افزوده و شهرداری تهران نیز این ظرفیت‌‌ها را بیش از پیش تقویت کند تا از خروج ارز با هدف گردشگری هرچه بیشتر کاسته شود و مسیر وارونه را برای ارزآوری فراهم آورد.

فاطمه ذوالقدر فاطمه ذو القدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر