کد خبر: 606966 A

رئیس حوزه قضائی بخش راین از توقیف دو دستگاه تریلر کشنده حامل ۵۰ تن چوب درختچه گز از نوع شاهی خبر داد و گفت:طبق قانون قطع درختان بیابانی و جنگلی جرم است .

به گزارش ایلنا، علی برزگر با اشاره به اینکه این گونه درختان در بیابان زدایی در جنوب استان کرمان نقش مهم و اساسی دارند، هشدار داد: متاسفانه برخی گونه‌های درختی اخیرا توسط برخی افراد سودجو مورد بهره‌برداری غیرقانونی قرار گرفته اند و ضرورت دارد مسئولان متولی امر اقدامات لازم در جهت مقابله با این افراد در دستور کار قرار دهند .

این مقام قضائی اظهار داشت: در این رابطه چهار  نفر متهم دستگیر و به اتهام حمل بدون پروانه چوب درختان گز تحت تعقیب قضائی قرار گرفته‌اند.

این مقام قضائی تصریح کرد: این افراد این محموله چوب را پس از قطع درختان بیابانی از منطقه جازموریان به قصد انتقال به استان گلستان بارگیری نموده بودند که توسط ماموران پلیس و اداره مبارزه با قاچاق کالا در ایست وبازرسی مرصاد در محور بم-کرمان متوقف می شوند.

رئیس دادگاه عمومی  بخش راین در پایان گفت: در این رابطه پرونده ای در شعبه اول دادگاه عمومی راین تشکیل و تحقیقات مقدماتی در دست بررسی می باشد

توقیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر