کد خبر: 601831 A

در معاون وزیر دفاع افغانستان مطرح شد؛

معاون وزیر دفاع افغانستان با معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، احمد تمیم عاصی، معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان که در راس هیاتی برای یک دیدار رسمی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، عصر امروز با سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این دیدار معاون وزیر دفاع افغانستان هدف از سفرش به تهران را زمینه‌‌‌ای برای سفر وزیر جدید دفاع افغانستان به ایران در فروردین ماه آینده و پایه‌‌گذاری فصل جدیدی از همکاری دو کشور در حوزه‌‌های دفاعی اعلام کرد.  

عاصی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص روند صلح در افغانستان قدردانی کرد و همکاری کشورهای همسایه برای به نتیجه رساندن تلاش‌‌های صلح را با اهمیت دانست.

معاون وزیر دفاع افغانستان تاکید کرد: دوستی با ایران برای ما بسیار با ارزش است و تحت‌‌الشعاع روابط با هیچ کشور دیگری قرار نمی‌گیرد زیرا ما روابط خود با ایران را جدای از هر رابطه دیگری می‌دانیم. 

عراقچی نیز متقابلا از درایت و هدایت رئیس‌‌‌جمهور افغانستان برای گشایش فصل جدیدی از همکاری‌های دفاعی دو کشور قدردانی کرد و با توجه به اشتراکات مختلف و پیوندهای عمیق و برادرانه دو ملت، صلح و ثبات و امنیت دو کشور را یکپارچه و تفکیک‌‌ناپذیر دانست.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اضافه کرد: از نگاه جمهوری اسلامی ایران روابط با افغانستان از روابط دو کشور با سایر کشورها تاثیر نمی‌‌پذیرد.

وی با اشاره به وجود تهدیدات مشترک به ویژه تهدید تروریسم، لزوم همکاری نزدیک دوجانبه برای مقابله با تهدیدات را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور به تدریج به همکاری در سطوح بالاتر منجر شود. 

عراقچی همچنین بر آمادگی کشورمان برای کمک به دولت افغانستان برای پیشبرد روند صلح در آن کشور تاکید کرد.

سیدعباس عراقچی ایران و افغانستان رابطه ایران و افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر