کد خبر: 601804 A

ابتکار مطرح کرد:

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با تشریح جایگاه زنان در جامعه گفت: نقش زنان در برقراری صلح بسیار کلیدی است.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار اظهارداشت: صلح و امنیت به دلایل متعددی از جمله تجاوزات و ناامنی، مشکلات زیادی برای مردم، زنان و کودکان و همه جوامع به وجود آورده است.

وی با اشاره به اهداف از برگزاری این نشست گفت: بهره‌گیری از نظرات و آرای کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای پرداختن به مسائل زنان در چالش صلح، امنیت و خشونت‌های ناشی از افراطی‌گری سنتی و مذهبی از اهداف برگزاری نشست است تا با بهره‌گیری از تجارب رهبران زن منطقه، راهکارهای موثر برای دسترسی به صلح و امنیت پایدار جستجو و ارائه شود.

ابتکار متذکر شد: برگزاری این نشست‌ها برای تبیین نقش کلیدی زنان و پررنگ‌کردن استفاده از ظرفیت آنان برای برقراری صلح بسیار حائز اهمیت است و از حضور دانشگاهیان و نمایندگان پارلمان کشورهای مختلف در این نشست و تنوع دیدگاه‌ها نیز استقبال می‌کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری با تشریح نقش زنان در ایجاد صلح و همگرایی برای رفع مخاصمات افزود: زنان می‌توانند در حفظ صلح و امنیت در جوامع خود کلیدی ایفا کنند. در معادلات بین‌المللی سازمان ملل نیز کماکان در حل و فصل منازعات و در جاهایی که با صلح سر و کار دارند، متاسفانه نقش زنان پر رنگ نیست.

ابتکار تاکید کرد: دولت‌ها باید در این زمینه پیشگام باشند و کنار آن نهادهای مردمی بین زنان پیرو ادیان و کشورهای مختلف که در مقابل خشونت و تروریست آسیب دیده‌اند، می‌توانند یک شبکه قوی به وجود آورند. پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای جهانی عاری می‌تواند زمینه‌ای برای زنان برای پرچمداری این تفکر و اعتقاد باشد.

معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر