کد خبر: 600133 A

نمانیده دنا در تذکری؛

یک عضو مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد خواستار بررسی جعبه سیاه هواپیمای تهران-یاسوج و متعاقباً برخورد با مقصر این حادثه شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، غلام‌محمد زارعی در جریان نشست علنی امروز مجلس در تذکری با اشاره به سانحه سقوط هواپیما تهران-یاسوج، اعلام کرد: یکشنبه دو هفته گذشته، خبری بسیار اندوهناک و تاسف بار ملت ایران و همه مسئولان کشور، به خصوص مردم غیرتمند استان کهکیلویه و بویراحمد را عذادار کرد.

وی با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری، این پیام تسلی بخش را منجر به کاهش داغ مردم دانست و با قدردانی از نیروهای ارتش و سپاه گفت: امدادگران ارتش و سپاه با حضور پرمحبت در اطراف دنا و شهر سی‌سخت، موجی از احساسات پاک انسانی را به نمایش گذاشتند و لازم است به خانواده‌های حادثه‎‌دیده تسلیت بگویم و از همه مردمی که در این حادثه ملی با مردم همدلی کرده و اقدامات لازم را به انجام رساندند، قدردانی کنم.

این نماینده مجلس با انتقاد نسبت به عدم اعلام عزای عمومی در پی وقوع این سانحه گفت: اکنون بعد از کشف محل حادثه، آن هم با تلاش‌های فداکارانه همه دستگاه‌ها علی‌رغم شرایط ناپایدار جوی، جعبه سیاه هواپیما کشف شده است.

نمایده دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امدادگران لحظه‌ای کار را تعطیل نکردند و این باعث شد بخشی از پیکر درگذشتگان بازگردانده شود.

او تاکید کرد: باتوجه به کشف جعبه سیاه، باید کمیته حقیقت‌‌یاب با حضور نمایندگان سه قوه جعبه سیاه را بررسی کنند تا با مقصر برخورد جدی شود.

زارع در پایان با تاکید بر لزوم اصلاح و جایگزینی مسیرهای منتهی به فرودگاه یاسوج به‎خصوص در منطقه شمال غرب این فرودگاه، خواستار توسعه و اصلاح سامانه ناوبری شد.

غلام محمد زارعی نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر