کد خبر: 598647 A

چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه در مسکو برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی و آلکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه و رئیس روسی کمیسیون مشترک اقتصادی طرح‌ها و پروژه‌های جاری و آتی اقتصادی، تجاری و سرمایه‌‌‌گذاری در بخش‌های مختلف انرژی، حمل و نقل، راه، بازرگانی و گمرکی، بهداشتی و کشاورزی را در قالب چندین گروه کاری و نشست کارشناسی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهند داد. 

روابط ایران و روسیه طی سال‌های اخیر از روند رو به رشدی در زمینه‌‌‌های تجاری، اقتصادی، سیاسی و علمی و آموزشی  برخوردار بوده است.

در حال حاضر با تلاش‌‌ها و پیگیری‌‌‌های صورت گرفته، بسترهای حقوقی و قانونی همکاری‌های دو کشور در زمینه‌‌‌های مورد علاقه با امضای توافقات و تفاهم‌‌‌نامه‌های مختلف هموار شده و ارتباطات خوبی از سوی بخش‌های خصوصی و دولتی طرفین در حال شکل‌‌‌گیری است.

طی چند سال گذشته حضور روسیه در طرح‌های سرمایه‌گذاری در ایران افزایش داشته و بانک‌های روسیه نیز حمایت‌‌های مالی خود از این طرح‌ها و پروژه‌ها را با امضای توافقنامه‌های مختلف تامین مالی اعلام کرده‌اند.

ایران و روسیه روابط ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر