کد خبر: 583029 A

مونسان در هلند اعلام کرد:

رئیس سازمان میراث فرهنگی برای بررسی توسعه همکاری در زمینه جذب گردشگر، تبادل تجربه درباره صنایع دستی و ایجاد ارتباط نزدیک با موزه‌های دو کشور به هلند سفر کرد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان در سفر به هلند گفت: نمایشگاه گردشگری ایران در اوایل بهمن ماه، رویداد بزرگی است که بر جذب گردشگر خارجی توسط کشورمان تاثیر خواهد گذاشت.

وی در این سفر از نمایشگاه گردشگری اوترخت بازدید و با رئیس این نمایشگاه ملاقات کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در این دیدار با اعلام اینکه هفته آینده در تاریخ سوم بهمن ماه نمایشگاه گردشگری ایران در تهران افتتاح خواهد شد، این رویداد را فرصت مناسبی برای رایزنی در خصوص گسترش مناسبات گردشگری با سایر کشورها از جمله هلند برشمرد.

مونسان همچنین با دست‌‌اندرکاران غرفه‌‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد و مسائل و دیدگاه‌های فعالان عرصه گردشگری کشورمان را شنید. 

وی طی اظهاراتی در این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه‌ها فرصت بسیار مناسبی را برای کشور مهیا می‌‌سازد تا بتوانیم داشته‌‌های خود را هرچه بیشتر معرفی کنیم. اعتقاد داریم که داشته‌‌های بی‌‌نظیر تاریخی و جاذبه‌‌‌های طبیعی در کشور وجود دارد که کمتر در داخل و به ویژه در خارج از کشور معرفی شدند. باید تلاش کنیم تا بتوانیم این داشته‌‌ها را معرفی کنیم تا این امر به ورود بیشتر گردشگر خارجی به کشورمان منجر گردد. 

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: همه می‌‌‌‌‌دانیم که اقتصاد گردشگری در دنیا در طراز رتبه سوم اقتصاد جهانی قرار دارد و بسیاری از کشورها الان مسیر توسعه و پیشرفت را بر پایه توسعه صنعت گردشگری گذاشته‌‌اند و جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه‌‌ای را در این زمینه تدوین کرده که ان‌شاالله بتوانیم براساس چشم‌‌انداز این برنامه، خود را به جذب سالانه ۲۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۶ از رقم سالانه پنج میلیون گردشگر کنونی و ۲۵ میلیارد دلار درآمد ارزی ظرف هشت سال آینده برسانیم. 

مونسان ادامه داد: این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم در بخش تبلیغات در حوزه گردشگری که بسیار مهم است سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم و از تجربه‌‌‌های جهانی در بخش تبلیغات و معرفی و برگزاری نمایشگاه بتوانیم به خوبی بهره بگیریم و در کنار این نمایشگاه‌ها، بتوانیم با متصدیان تورهای خارجی متصل بشویم و بخش خصوصی را به بخش‌های خارجی متصل کنیم و این امر منجر به سفر توریست‌های بیشتری به کشورمان گردد.

علی اصغر مونسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر