کد خبر: 582963 A

امیر حاتمی در دیدار با وزیر تولیدات دفاعی پاکستان:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران بر توسعه روابط با پاکستان تاکید دارد، گفت: توسعه همکاری‌های دفاعی میان ایران و پاکستان زمینه‌ساز تحکیم امنیت و ثبات منطقه است.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی در دیدار با رانا تنویر حسین، وزیر تولیدات دفاعی پاکستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان صرف‌‌‌نظر از مرزهای مشترک، از اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی عمیقی برخوردارند، گفت: پاکستان جایگاه ویژه­ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشور دوست و برادر پاکستان در تمامی عرصه­‌های روابط دوجانبه و منطقه­‌ای تاکید دارد، اظهار داشت: دیدارهای متقابل مقامات دفاعی و نظامی دو کشور زمینه‌‌‌ساز توسعه روابط دوجانبه و تحکیم ثبات و امنیت در منطقه خواهد بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه تجربه سال‌­های اخیر اهداف و نیات جنایتکارانه آمریکا را برای کشورهای مستقل منطقه روشن کرده است، تصریح کرد: آمریکا و رژیم­ صهیونیستی بزرگ­‌ترین و خطرناک­‌ترین حامی تروریسم در منطقه بوده و افراط‌‌‌گرایی‌زاده سیاست‌های آمریکا در منطقه است.

حاتمی با بیان اینکه معتقدیم بهترین راه­‌‌‌حل برای خروج از فشارهای آمریکا، همکاری کشورهای منطقه است، خاطرنشان کرد: یکی­ از وقایع و تحولاتی که در منطقه غرب آسیا (سوریه، عراق، یمن و افغانستان) می‌­گذرد، محصول نیات شوم و بدخواهانه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای کشورهای اسلامی است.

وی با بیان اینکه داعش همچنان به عنوان یک تهدید منطقه­‌ای و بین­ المللی می‌­‌‌‌تواند ثبات و امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار دهد، ابراز داشت: معتقدیم بحران­‌های موجود در سوریه و یمن راه­‌حل نظامی ندارد و باید از طریق مذاکره و روش­‌های سیاسی حل و فصل شود.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد پاکستان به عنوان یک کشور مهم و معتبر در جهان اسلام در راستای منافع امت اسلامی همچون گذشته نقش مثبتی در روند تحولات منطقه­‌ای ایفا کند.

حاتمی با ضروری خواندن توسعه ارتباطات و همکاری‌های میان کشورهای آسیایی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری­‌های دفاعی فنی فی­مابین دو کشور استقبال کرد.

رانا تنویر حسین، وزیر تولیدات دفاعی پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به تعامل هیات‌های نظامی و دفاعی پاکستان و ایران و تقویت روابط دو کشور در راستای افزایش امنیت منطقه بیان کرد: ایران نقش خطیر و حساسی در منطقه ایفا می‌‌‌‌کند و حمایت پاکستان از ایران در مجامع مختلف بین­‌‌‌المللی، ضریب امنیت منطقه را افزایش خواهد داد.

وی تحکیم امنیت و ثبات در مرزهای دو کشور را زمینه‌‌ساز توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری فیمابین تهران ـ اسلام‌‌آباد دانست و بر ضرورت تقویت همکاری‌های نظامی و انتظامی برای مقابله مشترک با شرارت‌های مرزی تاکید کرد.

وزیر تولیدات دفاعی پاکستان بر لزوم همکاری‌های دو کشور در حوزه دریایی و توسعه کشتیرانی و همکاری میان بنادر ایران و پاکستان به ویژه بنادر چابهار و گوادر تاکید و آن را برای امنیت و ثبات در منطقه مفید ارزیابی کرد.

ایران و پاکستان امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر