کد خبر: 582955 A

روحانی در دیدار رئیس مجلس الجزایر:

رئیس جمهور در دیدار رئیس مجلس الجزایر با اشاره به روابط رو به توسعه دو کشور دوست و انقلابی، تاکید کرد: باید در راستای گسترش همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های فی‌مابین تلاش کنیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی و مشارکت ایران و الجزایر، از جمله در اوپک گازی، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط و همکاری‌های خود را در سایر زمینه‌های تجاری و اقتصادی، سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری‌های نوین با الجزایر گسترش دهد.

وی با بیان اینکه ایران و الجزایر در مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات نزدیک و مشترکی دارند، اظهار داشت: امروز که جهان اسلام با مشکلات و معضلات فراوانی روبرو است، دو کشور باید همکاری‌های خود را در راستای حل و فصل مسایل منطقه‌ای و جهان اسلام گسترش دهند.

رئیس‌جمهور احقاق حقوق ملت فلسطین، مبارزه با تروریسم در منطقه و کمک به حل و فصل مشکلات در برخی کشورهای اسلامی مثل یمن که مردم آن درگیر جنگ و دچار بیماری‌های فراوان هستند را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: اراده مستحکم ایران تقویت روابط و همکاری‌های همه جانبه علمی، فرهنگی، تجاری و اقتصادی و سیاسی میان دو کشور است.

روحانی ادامه داد: توسعه روابط پارلمانی تهران – الجزیره می‌تواند نقش مثبتی در گسترش مناسبات دو کشور برای رسیدن به اهداف مشترک ایفا کند.

السعید بوحجه، رئیس مجلس الجزایر نیز در این دیدار ضمن تسلیت از دست دادن جمعی از دریانوردان کشورمان در حادثه کشتی سانچی به دولت و ملت ایران، روابط دو کشور را مثبت و رو به توسعه دانست و خاطرنشان کرد: باید در راستای توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌های دو کشور و تسریع در اجرای توافقات تلاش کنیم.

رئیس مجلس الجزایر افزود: با تقویت روابط و همکاری‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها می‌توانیم در برابر توطئه دشمنان ایستادگی کنیم.

ایران و الجزایر حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر