کد خبر: 567791 A

هما داودی در گفت‌وگو با ایلنا:

نایب رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: دیدگاه مجریان این قوانین باید این‌گونه نگاه باشد که حقوق شهروندی جز حقوق افراد است و به خواست اجرای این حقوق دید حقوقی داشته باشند. انشالله در جامعه دید حقوق گرایانه بیشتری داشته باشیم.

هما داودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص اظهارات دستیار ویژه رییس‌جمهور مبنی بر تلاش برای تأسیس نهاد ملی حقوق شهروندی گفت: موضوع تشکیل چنین نهادی فعلاً در دولت در حال بررسی است و مسئولیت اجرا و حفظ حقوق شهروندی و حقوق بشر را خواهد داشت. امیدواریم لایحه به شکل خوبی نهایی شود.

نایب رییس اسکودا تأکید کرد: زمانی این قانون می‌تواند موفق باشد که همه گروهای درگیر در این موضوع همکاری کنند و با جدیت این قسم از حقوق را رعایت کنند. قطعاً این نهاد احتیاج به قانون‌گذاری باشد و بدون قانون‌گذاری ممکن نیست. با قانون‌گذاری مخاطبان این قانون موظف به اجرای آن می‌باشند.

این وکیل دادگستری گفت: دیدگاه مجریان این قوانین باید این‌گونه باشد که حقوق شهروندی جز حقوق افراد است و به خواست اجرای این حقوق، دید حقوقی داشته باشند. امیداورم در جامعه دید حقوق گرایانه بیشتری نسبت به این مساله داشته باشیم.

وی تأکید کرد: اگر به ادعاها دید حقوقی داشته باشیم فرقی نمی‌کند حق را از کدام نهاد مطالبه می‌کنید. امیدواریم با تشکیل این نهاد دید حقوقی جایگزین دید امنیتی و سیاسی شود.

هما داودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر