کد خبر: 566140 A

سردار باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان با رییس سرویس مرزبانی کشور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، سپهبد ایلچی بیگ عضو کابینه دولت و رییس سرویس مرزبانی کشور آذربایجان که به دعوت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ایران سفر کرده، عصر امروز (یک شنبه) با سرلشکر باقری دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ضمن گفت‌وگو درباره روابط دفاعی، امنیتی و انتظامی فیمابین دو کشور، راهکارهای تقویت و ارتقای مناسبات و همکاری‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سرلشکر باقری ضمن تاکید بر روابط تاریخی، فرهنگی و مذهبی عمیق بین دو کشور، گفت که زمینه‌های همکاری نظامی، دفاعی و امنیتی فراوانی وجود دارد که باید از حداکثر این ظرفیت‌ها برای تامین امنیت و منافع مشترک بهره‌برداری نمود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران همچنین تاکید کرد: ضرورت دارد کشورهای منطقه از طرح‌ها و توطئه‌های بیگانگان به ویژه بازیگران فرامنطقه‌ای که با مداخلات خود درصدد القای تفرقه و اختلاف هستند، مراقبت نمایند.

وی  اظهار کرد: ما با کشور آذربایجان احساس نزدیکی و برابری می‌کنیم و از استقلال جمهوری آذربایجان خرسند هستیم، مردم ایران احساس دوستی و نزدیکی فراوانی با کشور آذربایجان دارند که به دلیل همگرایی‌های قومی و مذهبی است.

وی همچنین خطاب به ایلچی بیگ، ادامه داد: از اینکه کشور شما رشد مناسبی در توسعه داشته خرسند هستیم و در زمان ریاست‌جمهوری آقای الهام علی‌اف روابط دو کشور توسعه پیدا کرده و در سفر اخیر رییس‌جمهور آذربایجان به ایران نیز تصمیمات مهمی در زمینه گاز و دریای خزر اتخاذ شده است.

سپهبد ایلچی بیگ نیز در این ملاقات گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد افزایش امنیت مرزهای مشترک به رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ارائه داد.

وی همچنین گفت: از شما تشکر می‌کنم و از آشنایی با شما خوشبختم.

ایلچی بیگ همچنین تصریح کرد: اهمیت امنیت مرزهای دو کشور برای ما و شما حائز اهمیت است. در عین حال گفت‌وگوی خوبی با فرمانده مرزبانی ایران، سردار رضایی داشتم و لازم است بگویم که هیچگونه مشکلی در امنیت مرزی دو کشور وجود ندارد و ما تلاش می‌کنیم ماموریت خود را در زمینه مرزی به خوبی انجام دهیم.

باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر