کد خبر: 561988 A

سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمنان بدانند هرچه به دشمنی‌هایشان ادامه دهند، ما قدرتمندتر می‌شویم، عبرت بگیرند و بر سر عقل بیایند و منطق زور و زبان تهدید را کنار بگذارند. پیروزی‌ها یکی پس از دیگری فرا می‌رسد و صبح پیروزی نهایی نزدیک است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سردار حسین سلامی در مراسم برزگداشت شهدای مدافع حرم که عصر امروز در مصلی امام خمینی برگزار شد، گفت: در این لحظات یکی از نشانه‌های درخشان نصرت الهی در جبین نورانی رزمندگان محور مقاومت اسلامی در اقصی نقاط جهان نقش بسته است. یک پیروزی شگفت‌انگیز در میدان رخ داده است که محل دفن سیاست‌های امریکا اسرائیل و انگلیس و رژیم‌های مرتجع متحد امریکا است.

وی افزود:  همه امروز شاهد هستند پرچم پر افتخار اسلام در بلاد اسلامی به اهتراز درآمد و پرچم استکبار و ایادی‌شان چگونه به زیر کشیده شد. جهان این روزها شاهد پرتوافشانی خورشید اسلام در مرکز عالم و شاهد غروب دنیای استکبار از مغرب طلوع آن است و این نشانه زیبا و جذاب و دلنشینی از به ثمر نشستن زودهنگام خون شهدای مدافع حرم است که خانواده‌هایشان مهمان لاله‌های خون رنگ خود هستند.

سردار سلامی تاکید کرد: امروز دوباره شاهد شهدایتان هستید شما همه روزهای خود را که در وجود عزیزانتان تجلی یافته بود تقدیم خداوند کردید و آنها را به میدان‌های دوردست فرستادید و بر شهادت آنها صبر کردید. به خدا توکل کردید و شکیبایی و نجابت و حمایت شد عامل اصلی رشد روج جهاد و شهادت در کالبد اسلامی ما از ایران، لبنان، بحرین، یمن و افغانستان و پاکستان شد. شهدای شما تندیس‌های شرف کرامت و عزت همه مسلمانان هستند. شهدای شما مضامین جاودانگی همه مسلمانان عالم هستند.

وی با بیان اینکه شهدای شما نشانه‌های فخر و شکست‌ناپذیری اسلام در میدان‌های جهاد هستند و سنبل‌های شجاعت و حقیقت‌ گویی هستند، گفت: درود خدا برآنها که منطق جهاد و شهادت را انتخاب کردند و درود خدا بر شما که فدا شدن فرزندان و همسران و پدرانتان را زیباترین آرزو قلمداد کردید. امروز نشان داده شد تنها در مقابل اسکتبار و صیهونیسم منطق جهاد پیروز است.

 سردار سلامی خاطرنشان کرد: تاریخ انقلاب نشان داد آنجایی که ایستادیم و مجاهدت کردیم صبر کردیم پیروز شدیم. نشان داده شد وقتی منطق جهاد و شهادت الگوی مسلمانان در برابر دشمنان سلطه‌گر می‌شود هیچ واقعیتی نه در صحنه سیاسی و فرهنگی و نظامی با اراده دشمنان رقم نمی‌خورد. تجربیات سخت اما شیرین و گوارای ما در طول چهار دهه گذشته نشان داد می‌توان بدون تکیه بر قدرت‌های بزرگ و با ایستادن در مقابل آنها قله‌های رفیعی از علم و فناوری را فتح کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: می‌توان مقاومت کرد و آسیب کمی دید اما پیروزی‌های بزرگی را به ارمغان آورد. می‌توان با منطق مقاومت هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرد. داعش محصول مشترک سیاست‌های امریکا اسرائیل و انگلیس و متحدان منطقه‌ای‌شان برای خاموش کردن نور خدا در سرزمین‌های اسلامی بود. آنها فکر می‌کردند با این تهدید نوخواسته و نوین زبانه‌های نفود انقلاب اسلامی را کوتاه می‌کنند و از گسترش انقلاب در بلاد اسلامی جلوگیری می‌کنند و یک جهاد بدلی را در برابر جهاد ناب اسلامی علم می‌کنند و روند انقلاب را معکوس کنند، اما آنچه رخ داد این بود که گستره نفوذ انقلاب پیش رفت. این تهدید فرصتی ساخت برای بهم پیوستن انرژی‌های متفرق در جهان اسلام. همه متحد شدند و هسته اولیه بسیج جهانی اسلام شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه عقاید و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و رهنمودهای رهبری در بسیج جهان اسلام تحقق یافت، گفت: ساختارهای قدرت در جهان اسلام شکل گرفت، صیهونیست‌ها در جنگ‌های متعددی شکست‌های باورناپذیری را متحمل شدند. جهان اسلام به برکت انقلاب و فرماندهی میدانی فرمانده دلاور و رشید نیروی قدس، سردار سیلمانی توانست سدی قدرتمند دفاعی ایجاد کند. آنها که با فتنه تکفیری آمده بودند حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد کنند، امروز می‌بینند پرچم‌های درخشان مقاومت اسلامی سرزمین فلسطین را احاطه کرده و می‌دانند هر جنگ جدیدی معادل محو اسرائیل از جغرافیای عالم است.

سردار سلامی بیان کرد: شهدای شما مشعل‌داران امید در قلب و دل همه مسلمانان هستند. آنها راه سخت غلبه بر دشمنان را هموار کردند امروز سعودی‌ها قادر به تحمیل سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود نیستند و به اسرائیل توسل می‌جویند تا آنها علیه حزب الله حمله کنند، ولی راه‌ها بسته است.

وی با بیان اینکه آیات آسمانی امروز در جهان تفسیر می‌شود، یادآور شد: صفحه زمین تجلی آیات الهی است می‌بینیم فتنه امریکایی، سعودی، صیهونیستی در کردستان بی‌نتیجه می‌ماند. ما در قدم و مسیر  تضعیف اسکتبار در عالم اسلام هستیم همه مسلمانان سرنشینان یک سفینه هستند. امنیت همه جهان اسلام به هم گره خورده است، عزت ما یکی است در جهان اسلام همه برای یکی و یکی برای همه تلاش می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه دشمنان ما درحال زوال هستند، عنوان کرد:  نشانه زوال از دور و نزدیک دیده می‌شود بن بست فکری و راهبردی آنها دیده می‌شود. این منطقه محل چنین واقعیتی است. امروز به فضل الهی دشمن هرچه تهدید کند، به فرصت تبدیل می‌شود دشمن می‌خواست با محاصره اقتصادی ما را فلج کند ولی این فرصت سکویی برای خوداتکایی ما شد. آنها می‌خواستند ما را در انزوای سیاسی قرار دهند ولی امروز حل منازعات منطقه‌ای و بین‌المللی بدون نقش آفرینی ایران ممکن نیست. آنها می‌خواستند ما را در محاصره فناوری قرار دهند اما امروز با فراهم آوردن عظیم‌ترین قدرت دفاعی به سطح بازدارنده و اطمینان بخش در برابر دشمنان اسلام رسیده‌ایم و این حقایق را روی زمین نشان می‌دهیم.

وی گفت: دشمنان بدانند هرچه به دشمنی‌هایشان ادامه دهند، ضعیف‌تر می‌شوند و ما قدرتمندتر می‌شویم در تهاجم فرهنگی هرچه بر طبل تهاجم کوبیدند، جوانان ما بر طبل شهادت و جهاد کوبیدند. عبرت بگیرند و بر سر عقل بیایند و منطق زور و زبان تهدید را کنار بگذارند. پیروزی‌ها یکی پس از دیگری فرا می‌رسد و صبح پیروزی نهایی نزدیک است.

سردار سلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر