کد خبر: 561714 A

وزیر دفاع:

در نشست مشترک اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر دفاع، مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه، ضمن بررسی آخرین دستاوردهای وزرات دفاع، بر افزایش توان دفاعی کشور با توجه به تهدیدات دشمنان تاکید شد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این نشست با خیرمقدم به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با قدردانی مجدد از رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به وی گفت: اعتماد بالای نمایندگان محترم، پشتوانه ارزشمندی برای ادای تکلیف و پیشبرد اهداف، راهبردها و برنامه‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است. 

وی از سخنان خود با تحلیلی از تحولات دفاعی منطقه اظهار داشت: سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی است و تحت‌تأثیر هیچ تهدید، تحریم و فشاری قرار نمی‌گیرد و متناسب با انواع تهدیدات پیشرو و شرایط ژئوپلتیکی کشور به پیش می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه قدرت و توان دفاعی جمهوری اسلامی برای هیچ دشمنی قابل تصور نیست، تصریح کرد: اگر امروز آمریکایی‌ها همانند برخی از مقاطع در ۱۶ سال گذشته که با وقاحت از تهدید نظامی به عنوان گزینه روی میز سخن می‌گفتند و در حال حاضر دیگر از این موضع بی‌اثر سخن به میان نمی‌آورند به دلیل قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به یک قابلیت دفاعی راهبردی بسیار بالایی دست یافته است تا جائیکه امروز می‌توانیم انواع تهدیدات علیه نظام اسلامی را در دو حوزه درون و برون‌مرزها «به‌ موقع، با قاطعیت و با شدت» سرکوب کنیم.

حاتمی با بیان اینکه به تمام مولفه‌های دفاع راهبردی با اتکا به توانمندی‌های متخصصان داخلی دست یافته‌ایم و دشمن به‌طور کامل به این قدرت آگاه است، خاطرنشان کرد: دشمنان به زعم خود برای تضعیف همین مولفه‌ها اقدام به تحریم سپاه پاسداران، توان دفاعی و قدرت موشکی کشورمان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با داشتن قابلیت‌های موثر دفاعی به چنان قدرت، اقتدار و توانی دست یافته که برای دشمنان قابل باور نیست، ابراز داشت: درصدد آن هستیم تا با تعامل هرچه بیشتر با دولت و مجلس شورای اسلامی این قابلیت‌های دفاعی را ارتقا دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز به لحاظ نظامی و دفاعی در بهترین شرایط قرار داریم، عنوان کرد: باید از منابع و بسترهای در اختیار در راستای ارتقاء هرچه بیشتر قابلیت دفاع راهبردی کشورمان استفاده کنیم.

حاتمی با اشاره به پشتیبانی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تصویب قانون مقابله با تهدیدات آمریکا یادآور شد: از مجلس شورای اسلامی برای تصویب قانون نقض حقوق‌بشر و مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا علیه ملت ایران به ویژه تقویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم؛ چراکه این اقدام همت، قاطعیت و یگانگی ملت ایران برای مقابله با زیاده‌خواهی‌های دشمن را در پی داشت.

وی با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های وزارت دفاع بیان کرد: در این دوره بر تقویت و بالندگی توان دفاعی با توجه به تهدیدات دشمنان تمرکز کرده‌ایم و امیدواریم با حمایت و پشتیبانی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اهداف پیش‌بینی شده دست یابیم.

حاتمی با تشکر از همکاری مجلس شورای اسلامی به ویژه رئیس و اعضای کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی، نقش مجلس در تقویت اقتدار دفاعی کشور را بسیار کلیدی و مهم دانست و گفت: دولت و مجلس با تمرکز بر برنامه‌های اولویت‌دار و اساسی نیروهای مسلح می‌توانند بسیاری از مشکلات و موانع پیشرو را از میان بردارند و بر استحکام و قدرت بازدارندگی کشور بیفزایند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش و فعالیت جهادی وزیر، مدیران، دانشمندان و متخصصان وزارت دفاع، حمایت جدی مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را از مباحث راهبردی قدرت دفاعی اعلام کرد و اظهار داشت: براین اساس تصمیمات خوبی در مجلس برای تقویت بنیه دفاعی گرفته شده است.

علاءالدین بروجردی تقویت و اهتمام ویژه در حوزه‌های مختلف دفاعی نظیر پدافند هوایی، حوزه موشکی، دیپلماسی دفاعی، صنایع هوایی و... را از اولویت‌ها برشمرد و تصریح کرد: برگزاری رزمایش‌های مشترک نیروهای مسلح کشورمان با سایر کشورهای مسلمان می‌تواند در دستورکار قرار گیرد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود بر ضرورت افزایش اقتدار دفاعی و تقویت نیروهای مسلح و همچنین حمایت از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور پیشبرد اهداف دفاعی جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر