کد خبر: 561624 A

به منظور شرکت در نشست سه‌جانبه؛

رییس‌جمهور صبح چهارشنبه به منظور شرکت در نشست سه‌جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه، با بدرقه رسمی معاون اول رییس‌جمهور، عازم شهر سوچی در روسیه شد.

به گزارش ایلنا، در مراسم بدرقه رسمی حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و جمعی از وزرا و معاونان رییس‌جمهور حضور داشتند.

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی و حمید ابوطالبی مشاور رییس‌جمهور، روحانی را در این سفر همراهی می کنند.

نشست سه‌جانبه سران جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه با هدف بررسی روند و نتایج مذاکرات آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی در سوریه برگزار می شود.

همچنین در راستای موفقیت‌های به دست آمده در مبارزه با تروریسم تکفیری داعش در سوریه، بررسی قدم‌های آتی برای ثبات بلند مدت اوضاع در این کشور، در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر سران ایران، روسیه و ترکیه قرار خواهد گرفت.

پیش از این نشست کارشناسان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در تهران و نشست وزرای خارجه سه کشور در آنتالیای ترکیه برگزار شد که در آن وزیر امور خارجه ایران، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با یکدیگر در ارتباط با چگونگی ادامه روند نشست‌های آستانه رایزنی و زمینه را برای برگزاری اجلاس سران سه کشور در ارتباط با این موضوع فراهم کردند.

سفر روحانی به سوچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر