کد خبر: 555970 A

سردار جعفری در دیدار ژنرال باجوا:

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد ارتش پاکستان در دیداری دین مبین اسلام را مهمترین عامل وحدت دو کشور توصیف و از توسعه روابط و همکاری‌های سپاه و ارتش پاکستان خبر دادند.

به گزارش ایلنا، ژنرال قمر جاوید باجوا که در رأس یک هیأت عالی رتبه نظامی به تهران سفر کرده است امروز با سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف بر گسترش مناسبات نظامی و دفاعی و توسعه همکاری‌ها و تعاملات در زمینه تأمین امنیت مرزهای مشترک در برخورد قاطع با اشرار و تروریست‌ها تأکید کردند. 

سرلشکر جعفری در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و پاکستان از گذشته تعامل و دوستی خوبی با هم داشته‌اند، گفت: فرهنگ و زبان مشترک بخش‌هایی از مردم پاکستان با مردم ایران نشاندهنده عمق این ارتباط است.

فرمانده کل سپاه از دین مبین اسلام به عنوان مهمترین عامل وحدت ملت و دولت ایران و پاکستان یاد کرد و اظهار داشت: با وجود توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان علیه امت اسلام و کشورهای منطقه، روابط ایران و پاکستان نسبت به گذشته عمیق‌تر خواهد شد. 

سرلشکر جعفری همچنین با اشاره به تجربیات ارزشمندی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه از دوران دفاع مقدس به همراه دارند، تصریح کرد: حضور و نقش‌پذیری مردم در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و خاک میهن که موجب ایجاد دگرگونی در سرنوشت جنگ شد؛ از مهمترین مؤلفه‌های پیروزی بخش دوران دفاع مقدس قلمداد می‌شود. 

وی افزود: امروز نیز این الگوی الهام‌بخش، به سایر کشورها منتقل شده و در عراق و سوریه از هنگامی که تصمیم به ورود نیروهای مردمی در صحنه نبرد گرفته شد، حضور سازماندهی شده و دفاع جانانه مردم در کنار ارتش در مقابله با داعش ورق را برگرداند و شکست امروز تکفیری‌ها را رقم زده است. 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مردم و دولت‌های منطقه هر یک به نوعی با دشمنی‌های امریکا و رژیم صهیونیستی روبه‌رو هستند، خاطرنشان کرد: مطلع شدیم در پاکستان نیز تلاش‌هایی برای ناامن‌سازی و گسترش آن صورت می‌پذیرد که اقدامات پیشگیرانه با اتکا به نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح و امنیتی می‌تواند مانع ایجاد ناامنی در این کشور گردد. 

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از تجربه چهل ساله برابر تهدیدات دشمنان، آماده انتقال تجربه دفاع و مقاومت مردمی به پاکستان است.

ژنرال قمر جاوید باجوا نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران ابراز داشت: دو ملت ایران و پاکستان دارای تمدن و تاریخ کهن ارزشمندی هستند و این مسئله باعث شده که زمینه‌های همکاری بیشتری داشته باشیم. 

وی افزود: علاوه بر دین و فرهنگ، وجود مرزهای مشترک دو کشور نیز اهمیت توسعه مناسبات و تعامل میان ایران و پاکستان را دو چندان می‌کند. 

رئیس ستاد ارتش پاکستان با تأکید بر اینکه دشمنان درصدد ایجاد تفرقه میان ایران و پاکستان هستند، بیان کرد: برغم تمامی توطئه‌ها و اقدامات تفرقه‌انگیز دشمن، درصدد توسعه مناسبات و همکاری‌ها هستیم. 

ژنرال قمر جاوید باجوا با بیان اینکه اقدامات و کمک‌های سپاه در یاری رساندن به ملت‌های مسلمان منطقه موجب علاقه‌مندی بیشتر من به شما شده است، یادآور شد: کشور ایران با وجود تمامی تهدیدات امروز از جایگاه و موقعیت خوبی برخوردار است کشور پاکستان نیز سالیان سال در تحریم به سر برده اما برغم تمامی مشکلات تا به امروز دو ملت به خوبی عمل کرده‌اند. 

رئیس ستاد ارتش پاکستان با قدردانی از اعلام آمادگی سپاه برای انتقال تجارب دوران دفاع مقدس و بسیج مردمی به پاکستان عنوان کرد: معتقدیم که مهمترین عامل موفقیت شما در برابر دشمن همین پشتیبانی مردم بوده است و امیدوارم این سفر مبنای انتقال تجربه بسیج و الگوی بکارگیری نیروهای مردمی ایران به پاکستان قرار گیرد.

گفتنی است؛ دیدار ژنرال قمر باجوا و سرلشکر جعفری در حالی صورت گرفت که امریکا در ادامه تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران، تحریم‌هایی را علیه سپاه اعمال کرده و اینکه دیدار نشان از بی‌اهمیت بودن تهدید و تحریم امریکا نزد کشورهایی که منافع و امنیت خود را در اولویت قرار می‌دهند، دارد.

ایران و پاکستان سردار جعفری ژنرال قمر جاوید باجوا روابط ایران و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر