کد خبر: 554604 A

در دیدار غریب‌آبادی و سفیر سوئیس مطرح شد:

در ملاقات سفیر جدید سوئیس در تهران با معاون امور بین‌الملل و همکاری‌های بین‌المللی قضایی ستاد حقوق بشر بر تقویت همکاری‌های قضائی و حقوق بشری ایران و سوئیس تاکید شد.

به گزارش ایلنا، مارکوس لایتنر، سفیر جدید سوئیس در تهران با کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل و همکاری‌های بین‌المللی قضائی دبیر ستاد حقوق بشر، دیدار و در مورد توسعه و تقویت همکاری‌های ایران و سوئیس در موضوعات قضائی و حقوق‌بشری در عرصه‌های دوجانبه و بین المللی رایزنی و گفت‌وگو کرد.

 

غریب‌آبادی در این دیدار ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید سوئیس در توسعه روابط دوجانبه در تمامی ابعاد آن و تشکر از زحمات سفیر پیشین این کشور در تهران در ارتقای این روابط، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور در زمان حضور لایتنر در ایران، مستحکم‌تر شود و همکاری‌ها در تمامی ابعاد، به ویژه حقوقی و قضائی، افزایش یابد.

وی با اشاره به برگزاری هفت دور گفت‌وگو‌های حقوق بشری میان ایران و سوئیس، تبادل نظر در موضوعات تخصصی و تبادل تجربیات میان طرفین را مهم‌ترین عامل در اثربخش و سازنده بودن گفت‌وگو‌ها دانست.

معاون دبیر ستاد حقوق‌بشر با انتقاد از اینکه ناقضان واقعی حقوق‌بشر در مصونیت کامل به سر می‌برند، انتصاب گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر برای ایران را یک اقدام کاملا سیاسی و البته مخرب دانست و بر ضرورت پرهیز از رویکرد‌های دوگانه در مقوله حقوق بشر تاکید کرد.

سفیر جدید سوئیس نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب دو کشور و برنامه وی جهت گسترش و ارتقای این روابط در سطوح مختلف، از پیشنهادات مطروحه در توسعه و تقویت گفت‌وگو‌های دوجانبه حقوق‌بشری و قضائی و تمرکز هرچه بیشتر بر موضوعات تخصصی استقبال کرد و گفت: ما نیز از فرصت استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف حقوق‌بشری و قضائی استقبال می‌کنیم.

در این نشست، طرفین همچنین درخصوص دور بعدی گفت‌وگو‌های دوجانبه تخصصی حقوق بشری تبادل نظر کرد. 

کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی ایران و سوئیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر