کد خبر: 554600 A

دبیر هیات دولت:

دبیر هیات دولت تاکید کرد: با توجه به در جریان بودن بررسی و تصویب لایحه سازمان نظام رسانه‌ای در دولت و ارجاع مجدد آن به کمیسیون، کماکان فعالان رسانه‌ای می‌توانند نظرات اصلاحی خود را برای کمیسیون فرهنگی هیات دولت ارسال کنند.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی، دبیر هیات دولت با تاکید براینکه لایحه سازمان نظام رسانه‌ای برای رفع برخی ابهامات به کمیسیون فرهنگی دولت ارجاع شده است، گفت: با توجه به در جریان بودن بررسی و تصویب این لایحه در دولت و ارجاع مجدد آن به کمیسیون، کماکان فعالان رسانه‌ای می‌توانند نظرات اصلاحی خود را برای کمیسیون فرهنگی هیات دولت ارسال کنند. 

وی افزود: همزمان با آغاز بررسی پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی همانگونه که معاون اول محترم رئیس‌جمهور نیز در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات بیان کردند ضمن دعوت از صاحبنظران و فعالان رسانه‌ای برای مشارکت در بررسی این لایحه متن آن در سایت اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت و وزارت ارشاد در معرض آگاهی علاقه‌مندان قرار گرفته بود.

دبیر هیات دولت در تشریح فرایند شکل‌گیری این لایحه اظهار داشت: پس از ارائه پیش‌نویس اولیه و بررسی این لایحه در کمیسیون فرهنگی دولت برای رفع ابهامات متعددی مجددا به وزارت ارشاد عودت داده شد تا نسبت به رفع آن اقدام کند، پس از اعمال اصلاحات در متن از سوی وزارت ارشاد مجددا موضوع در دستور بررسی قرار گرفت و نهایتا با حضور صاحبنظران در ۱۵ جلسه تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و پس ازحدود یکسال از ارائه پیشنهاد اول به تصویب کمیسیون فرهنگی دولت رسیده است.

به گفته حاجی میرزایی در این بررسی‌ها از مشارکت جمعی از صاحبنظران و فعالان رسانه‌ای ازجمله نمایندگان تعدادی از خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و برخی از شخصیت‌های فعال درحوزه رسانه استفاده شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرایند تصویب لایحه نظام رسانه‌ای کشور در دولت نهایی شده و به تصویب رسیده است؟ تصریح کرد: هیات وزیران در بررسی خود تغییراتی را در جهت تقویت بعد حرفه‌ای و افزایش نقش شاغلان این حرفه در شکلدهی به سازمان از جمله ترکیب هیات رسیدگی به صلاحیت داوطلبان عضویت در هیات مدیره سازمان و نظارت بر انتخابات آن و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات که با هدف رسیدگی به شکایات و اعتراض‌های مربوط به انتخابات ارکان تشکیل می‌شود، اعمال کرده و سپس برای رفع برخی ابهامات از جمله بازنگری در ارکان، تعیین حیطه شمول سازمان و بررسی مجدد برخی از مواد، آن را به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده است.

دبیر هیات دولت اضافه کرد: با توجه به در جریان بودن بررسی و تصویب این لایحه در دولت و ارجاع مجدد آن به کمیسیون، کماکان فعالان رسانه‌ای می‌توانند نظرات اصلاحی خود را برای کمیسیون فرهنگی هیات دولت ارسال کنند. 

محسن حاجی‌میرزایی محسن حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر