کد خبر: 544292 A

دبیرکل «حزب‌الله» لبنان:

دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌گوید، منتظر تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا درباره ایران است، تصمیمی که می‌تواند «بر تمام منطقه تاثیر بگذارد.»

به گزارش ایلنا به نقل از العالم، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، یکشنبه‌شب در مراسم هفتمین روز شهادت «علی هادی العاشق» و «محمد حسن ناصر» دو تن از رزمندگان حزب‌الله لبنان، شهادت این دو رزمنده را به خانواده آنها تسلیت و تهنیت گفت و  شخصیت و صفات اخلاقی این دو شهید را که در ایام سوگواری محرم در سوریه به شهادت رسیدند، تشریح کرد.

وی گفت: «محمد حسن ناصرالدین ۲۰ سال داشت که به شهادت رسید و از دوران کودکی به دین و جهاد پایبند بود.»

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد، در آینده خواهید شنید که حزب‌الله این جوانان را به زور به جبهه‌های نبرد می‌برد اما پدران و مادران و خواهران و برادران این شهدا راز قدرت ما هستند.

دبیرکل حزب‌الله در این مراسم گفت: «در جنگ با رژیم صهیونیستی ده‌ها نفر از اعضای حزب‌الله که تک‌فرزند پسر بودند و در جنگ با تکفیری‌ها نیز ده‌ها نفر از اعضای حزب‌الله که تک‌فرزند پسر بودند، شهید شدند.»

وی افزود آنها با اصرار خود در جنگ با رژیم صهیونیستی و تکفیری‌ها حاضر شدند و به شهادت رسیدند.

وی افزود: سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چه عاملی باعث می‌شود که این فرزندان اعم از بزرگ و کوچک به جبهه‌های جنگ بروند و شهید شوند؟

دبیرکل حزب الله لبنان درباره شهید علی الهادی العاشق معروف به «حاج عباس» گفت که وی یکی از فرماندهان عملیات آزادسازی اول جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ بود. حاج عباس در جنگ‎‌های جهادی از فرماندهای اصلی حزب‌الله و همچنین یکی از فرماندهان عملیات پیروزی آزادسازی دوم لبنان بود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که حاج عباس در جنگ مقابل تروریسم تکفیری در همه میادین از عملیات «القصیر گرفته تا جنگ اخیر جردود عرسال و نبرد القلمون» حضور داشت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اگر امروز در البقاع و روستاهای بعلبک امنیت و آرامش وجود دارد به دلیل تلاش فرماندهانی نظیر حاج عباس و شهدایی نظیر محمد ناصر الدین بوده است.

وی تصریح کرد، این خون شهیدان است که پیروزی‌ها را به وجود آورد و باعث پیروزی در آینده می‌شود. این افراد در البادیه سوریه که مساحت آن ده‌ها هزار کیلومتر می‌باشد به شهادت رسیدند که این منطقه دیرالزور و المیادین و البوکمال و مرزهای سوریه و عراق را شامل می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: چاره‌ای جز درگیر شدن در این میدان نبود و همچنان نیز باید در این نبرد باشیم چون جنگ با داعش تا زمانی که به طور کامل از بین نرود ادامه خواهد یافت.

سید حسن نصرالله گفت : «اگر داعش بماند به معنای آن است که بار دیگر حمله خواهد کرد؛ زیرا حمله کردن، طرح و برنامه داعش است. جایز نیست که داعش رها شود زیرا یک موجودیت و هویت سرطانی است و برای بازگشت به لبنان برنامه‌ریزی می‌کند.»

راه‌حلی برای داعش جز ریشه‌کن کردن آن وجود ندارد به خصوص آنکه مساحت جغرافیایی آن به شدت کاهش یافته است.

دبیرکل حزب‌الله افزود: «باید تکلیف نبرد با داعش مشخص شود؛ زیرا اجازه دادن به بقای  داعش، خطری برای عراق ، سوریه و لبنان است. آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند در مسیر نبرد با داعش کارشکنی کنند.»

وی گفت: «نیروی هوایی آمریکا در برخی مناطق نمی‌گذارد ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در مناطق تحت کنترل  داعش پیشروی کنند.  آمریکا می‌خواهد عمر داعش را طولانی کند اگر ملت و دولت عراق نبود نبرد با داعش سالیان سال طول می‌کشید.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد، وظیفه داعش تضعیف همگان و تخریب لبنان و سوریه و عراق و نابودی ارتش ها و ملت‌هاست. مانع‌تراشی آمریکا در مسیر نابودی داعش باعث نمی‌شود که نبرد علیه داعش متوقف شود و پایان داعش نزدیک است.

وی اعلام کرد، آنچه در منطقه در حال رخ دادن است در حقیقت طرحی آمریکایی - سعودی است که البته در عراق و لبنان با شکست مواجه شده است و در سوریه نیز این طرح رو به پایان است.

سید حسن نصر الله گفت: »مشکل آمریکا با ایران در زمینه برنامه هستهای نیست بلکه مشکل آمریکا با این کشور به چالش کشیدن طرح‌های آمریکایی - سعودی در منطقه توسط ایران است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد، آنها (آمریکایی‌ها و سعودی‌ها) هر آنچه می‌توانستند از نظر امنیتی و رسانه‌ای به‌کار  گرفتند اما  شکست خوردند. از این‌رو آنها می‌خواهند کسانی  را که در برابر طرح آنها ایستاده‌اند‎، مجازات کنند.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود گفت: «ما در منطقه در برابر یک توطئه جدیدی از سوی آمریکا و عربستان قرار داریم و در راس این توطئه می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دهند. مشکل واقعی آمریکا با ایران این بوده که تهران دلیل اصلی و واقعی شکست طرح آمریکا و عربستان در منطقه است و به همین دلیل باید بهای آن را بپردازد و به این کشور اتهام حمایت از تروریسم زده شود.»

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد، منتطر سخنان ترامپ درباره استراتژی آمریکا برای مقابله با ایران خواهیم بود و این موضوعی است که بر تمام منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «سخنانی درباره سیاست‌های جدید برای مقابله با حزب‌الله وجود دارد که حتی روسیه نیز با این موضوع موافق نیست چون مسکو و تهران از خود دفاع می‌کنند و سیاست‌های جدید برای مقابله با حزب‌الله به این دلیل است که افتخار داشته در پیروزی‌ها و شکست توطئه‌ها مشارکت داشته باشد.»

وی تاکید کرد، قانون مجازات آمریکا ضد حزب الله موضع این حزب را در رویارویی با سلطه‌گری آمریکا در منطقه تغییر نمی‌دهد.

 سید حسن نصر الله با بیان این که مقامات سعودی به قدرت منطقه‌ای حزب‌الله اذعان دارند، گفت: «در اظهارات وزیر سعودی اعتراف ضمنی به قدرت منطقه‌ای حزب‌الله شنیده شد.»

 دبیرکل حزب‌الله افزود: «عربستان سعودی و در کنارش اسرائیل نمی‌گذارند صلح و ثبات در منطقه برقرار شود.»

وی گفت: «ما در نبردی قرار داریم که به آن اعتقاد داریم و محور ما امروز در مقایسه با هر زمان دیگری در قوی‌ترین وضعیت خود قرار دارد.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان این که ما خواهان امنیت و صلح هستیم، تاکید کرد،  دستانی‌که به سوی لبنان دراز شود آن را قطع خواهیم کرد.

ایران حزب الله خانواده لبنان داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر