کد خبر: 544008 A

دبیرکل حزب موتلفه:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه، آمریکایی‌ها چند جاسوس دستگیر شده در تهران دارند، تاکید کرد: استکبار جهانی با شایعه سازی کذب علیه رئیس قوه قضائیه نمی‌تواند جاسوسان آمریکایی را آزاد کند.

به گزارش ایلنا، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی گفت: همه‌پرسی در کردستان یک خنجر از پشت به چهار کشور اسلامی منطقه است که دچار فتنه داعش بودند.

وی افزود: امروز داعش در حال احتضار است، از این رو رژیم صهیونیستی و آمریکا می‌خواهند تجزیه کشورهای اسلامی درگیر با داعش را از طریق همه‌پرسی کردستان کلید بزنند. این یک طرح خائنانه است و باید با تمام قدرت در برابر آن ایستاد و نگذاشت مردم مظلوم کردستان وجه‌المصالحه تضمین منافع استکبار جهانی شوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تجلیل از مرحوم جلال طالبانی اظهار داشت: جلال طالبانی تا زنده بود به وحدت سرزمین عراق اصرار داشت و تجزیه‌طلبی را برنمی‌تابید. راه برون‌رفت از این بحران گردن نهادن اربیل و بغداد به طرح حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی است. قانون اساسی عراق تکلیف این معضل را مشخص کرده است.

حبیبی با بیان اینکه هیچ دولت عضو سازمان ملل جز رژیم صهیونیستی با این طرح خائنانه اعلام موافقت تصریح نکرده است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی یک دولت جعلی است و می‌خواهد یک دولت جعلی با مشارکت خود برای ضربه به کشورهای اسلامی پدید آورد. کردهای عراق نباید در این توطئه که امکانات و ظرفیت‌های کردستان را به باد فنا خواهد داد مشارکت کنند.

وی با اشاره به دیگر توطئه آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: ترامپ با برجام بازی می‌کند و آن را وسیله‌ای برای ضربه به دولت و ملت ایران کرده است. آمریکایی‌ها با بد عهدی هیچ یک از تعهدات خود را عملی نکردند و اکنون با تصویب تحریم‌های جدید نه تنها می‌خواهند از برجام عبور کنند بلکه قصد دارند به بدتر از دوران ماقبل برجام برگردند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان کنگره امریکا به ترامپ در مورد باقی ماندن ایالات متحده بر برجام ابراز داشت: معلوم نیست که پشت پرده این ماجرا چه سیاستی نهفته است. همین تعداد از نمایندگان کنگره آمریکا تحریم‌های جدید را تصویب کرده‌اند. آنها در حقیقت به ترامپ می‌گویند ایران را همچنان به تعهدات خود در برجام نگه‌دار اما نه تنها تحریمی را لغو نکن بلکه بر حجم و مقدار آن بیفزای؛ این موضع بدتر از خروج آمریکا از برجام است.

حبیبی با اشاره به اظهارات اخیر آقای عارف که گفته بود، مخالفان اصلاحات نتوانسته‌اند به اصلاح‌طلبان برچسب فساد اقتصادی بزنند، مدعی شد: آیا فساد چند هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان، حقوق‌های نجومی، رشوه‌های شهرام جزایری به برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و فساد برخی مقامات دولت اصلاحات فساد محسوب نمی‌شود؟ 

وی ادعا کرد: اینکه یک اصلاح‌طلب در ماه ۵۷ میلیون تومان حقوق بگیرد و از مبالغ کلان وام کم بهره و پاداش‌های میلیونی دریافت کند، فساد نیست؟ اینکه بخواهند همه چیز را انکار کنند نوعی اهانت به شعور سیاسی و فهم مردم است!

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه اخیرا دولت اعلام کرده است اگر سهامداران عدالت بدهی خود را به دولت نپردازند سهم سهام‌شان به نفع دولت مصادره می‌شود، بیان کرد: دولتی‌ها بعد از ۱۰ سال یک ریال هم به مردم نداده‌اند اما از طرفی یک مبلغ درشتی از مردم طلبکار هستند. یکی در دولت باید به این سؤال پاسخ دهد که سهام‌دار عدالت بدهکار است یا طلب‌کار؟!

حبیبی اضافه کرد: اگر این بدهی خودخوانده پرداخت نشود، دولت با چه مبنای شرعی و قانونی می‌خواهد سهام عدالت را به نفع خود مصادره کند؟! آیا پس از ۱۰ سال انتظار دولت باید چنین برخوردی با سهامداران عدالت صورت بگیرد؟! البته اینکه دولت قبل از ابتدا با کدام پشتوانه کارشناسی دست به چنین اقدامی زد، جای سوال بوده و هست.

وی با اشاره به مطالبات معیشتی مردم و نیز مشکلات اقتصادی کشور یادآور شد: امروز بعد از ملاحظات مربوط به توطئه‌های آمریکا در منطقه که در تجزیه کشورهای اسلامی متمرکز است و نیز بدعهدی آمریکا در برجام و تلاش برای وارد کردن فشار اقتصادی بیشتر موضوع مسایل اقتصادی مهم است. دولت باید فکری برای پاسخگویی به مردم بکند و نباید با این بی اعتنایی به مردم حتی صدای مراجع را درآورد، بگونه‌ای که یکی از مراجع عظام تقلید اخیرا فرموده بودند؛ «با رقیب هراسی در انتخابات وعده‌هایی به مردم داده شد که باید به آنها عمل شود؟»

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: چرا قبل از انتخابات وعده دادن سود سهام به مردم می‌دهند اما پس از انتخابات می‌گویند نه تنها سودی در کار نیست بلکه یک مبلغ را هم باید بدهید تا تصمیم بگیریم چقدر سود به شما بدهیم!

حبیبی با اشاره به برگزاری مراسم‌های عزاداری و تکریم شعائر الهی عاشورا و کربلا در دهه اول محرم عنوان کرد: امسال خوشبختانه هیات‌های مذهبی، حسینیه‌ها و تکایا مثل هر سال سنگ تمام گذاشتند.

وی اضافه کرد: تشییع با شکوه پیکر مطهر «شهید حججی» در مشهد، تهران، اصفهان و نجف آباد موجی از معنویت و حماسه و سلحشوری در سراسر کشور پدید آورد. تجلیل مقام معظم رهبری از این شهید عزیز، او را نماد مقاومت و ظهور نسل جوان انقلاب قرارداد. امروز میلیونها جوان در کشور او را مقتدای خود در نبرد با کفر و استکبار جهانی می‌دانند و آرزو دارند در این راه برای اعتلای اسلام و ایران سر بدهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی دروغ‌پردازی سایت‌های خبری فتنه علیه رئیس قوه قضائیه را نشانه پایداری و مقاومت رئیس دستگاه قضایی در برابر مفسدین اقتصادی و فتنه‌گران دانست و گفت: آمریکایی‌ها چند جاسوس دستگیر شده در تهران دارند و اخیراً در نطق ترامپ در سازمان ملل به آن اشاره شد. استکبار جهانی با شایعه‌سازی کذب علیه رئیس قوه قضائیه نمی‌تواند جاسوسان آمریکایی را آزاد کند. خائنینی هم که از کشور فرار کردند و در بوق‌های استکباری کار می‌کنند نمی‌توانند فضا را در کشور آلوده کنند و به مقاصد خود برسند.

وی تاکید کرد: البته دفاع از رئیس محترم قوه قضائیه در این مورد خاص به معنای تائید بی‌چون و چرای آنچه در قوه قضائیه می‌گذرد، نیست. امروز اصلاح برخی امور در قوه قضائیه ضروری است و مدیریت ویژه رئیس محترم دستگاه قضایی و همکاران طراز اول ایشان و بدنه قوه قضائیه را می‌طلبد. بیان اشکالات موجود هم به معنای زیر سوال بردن همه افراد در قوه قضائیه نیست. 

جلال طالبانی موتلفه اسلامی همه پرسی کردستان جاسوسان امریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر