کد خبر: 543964 A

گوترش:

دبیر کل سازمان ملل متحد در مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی، توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ را گامی اساسی برای امنیت جهان تلقی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که توافق هسته‌ای به دست آمده با ایران گامی اساسی برای امنیت جهان بود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره این‌که احتمال دارد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا از این توافق خارج شود، آن را منوط به تصمیم کنگره خواند و افزود امیدوارم این توافق حفظ شود.

گوترش خاطرنشان کرد که براساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در این توافق کشورهای مهم دیگری نیز حضور دارند، این توافق گامی مهم برای امنیت بوده و باید حفظ شود.

 دبیرکل سازمان ملل در واکنش به جدیدترین پیام توئیتری ترامپ علیه کره‌شمالی تاکید کرد باید وحدت شورای امنیت حفظ شده و همه کشورهای با هم متحد باقی بمانند.

وی ادامه داد که تحریم‌های اعمال شده علیه کره‌شمالی یک اقدام مهم و مناسب بوده که باعث افزایش فشار بر پیونگ‌یانگ می‌شود و باید این فشار ادامه پیدا کند.

گوترش اضافه کرد این تحریم‌ها باعث افزایش شانس فرصت تماس دیپلماتیک خواهد شد و هیچ راه حل نظامی برای مساله کره‌شمالی متصور نیست.

ایران دبیر کل سازمان ملل کره شمالی دونالد ترامپ برجام آنتونیو گوترش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر