کد خبر: 543935 A

با رای نمایندگان؛

نمایندگان مجلس با تقاضای استرداد لایحه عضویت ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به بررسی استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه اختصاص داشت، با این تقاضا موافقت کردند.

در ماده‌ واحده این لایحه آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود در «صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه (سازمان کنفرانس اسلامی)» عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق‌السهم و حق‌عضویت مربوط و یا کمک، اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت برعهده دولت است.

محمدباقر نوبخت که به‌عنوان نماینده دولت در توضیح دلیل این تقاضای استرداد ازسوی دولت در صحن حاضر شده بود، گفت: لایحه‌ای با عنوان تقدیم مجلس شد و اقداماتی نیز برای این عضویت صورت گرفت اما در مجموع اشکالاتی به نظر رسید که نیاز به بازنگری مجدد احساس شد.

سخنگوی دولت یادآور شد: از این بابت از مجلس درخواست کردیم که مجدداً لایحه را در اختیار دولت قرار دهند تا پس از تکمیل آن و رفع ایرادات و متناسب با اقتضائات جدید سیاسی، لایحه دیگری را تقدیم مجلس کنیم.

علی لاریجانی نیز در جریان رای‌گیری در این رابطه گفت: باتوجه به این‌که لایحه پیش‌تر به تصویب مجلس رسیده و هم‌اکنون در مسیر تصویب نهایی در شورای نگهبان قرار داشت، برای بازگرداندن لایحه مجلس باید برای این استرداد رای‌گیری کند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۸۶ رای موافق، ۱۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن با استرداد این لایحه موافقت کردند.

محمدباقر نوبخت نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر