کد خبر: 529819 A

سلطانی‌فر در نشست حزب موتلفه مطرح کرد:

وزیر ورزش و جوانان‌ با بیان اینکه قصد داریم سند توسعه ورزش را به تصویب برسانیم،گفت: در این سند نحوه همکاری کلیه دستگاه‌ها با حوزه ورزش مشخص شده است چراکه در سایه همگرایی با سایر دستگاه‌ها می‌توانیم حرکت رو به رشدی داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی‌فر با شرکت در جلسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی ضمن قدردانی از فعالیت‌های این کارگروه گفت: ایران طی ۱۶ دوره حضور در بازی‌های المپیک توانسته ۱۸ مدال طلا، ۲۱ نقره و ۲۹ برنز کسب کند. کارنامه جمهوری اسلامی در زمینه کسب مدال درخشان است چراکه بیشتر مدال‌ها متعلق به بعد از انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امکانات فعلی در حوزه ورزش در استان‌های کشور خوب و قابل قبول است، اظهار داشت: البته بهتر هم می‌شد فعالیت کرد اما تلاش‌ها در این زمینه مثبت بوده و کارنامه جمهوری اسلامی روشن است.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه امروز دغدغه ما و شما وضعیت فرهنگ در ورزش است، تصریح کرد: ما درخصوص مسائل فرهنگی ورزش مشکلاتی داریم که علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته، وضعیت مطلوبی نداریم.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه سالم‌سازی محیط‌های ورزشی یکی از دغدغه‌های فرهنگی من است، خاطرنشان کرد: ما در همین رابطه با کمیسیون فرهنگی مجلس بحث کردیم و تاکید داشتیم که باید جهت حل مشکلات فرهنگی در عرصه ورزش راهکارهای مناسبی پیدا کنیم. من خیلی نگران بخش فرهنگ در جامعه ورزشی کشور هستم.

وی افزود: امروز فرآیندها و ساختارها در حوزه ورزش مشکل دارد. ما قرار بود اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش را تقدیم مجلس کنیم تا نهایتا ابلاغ شود اما بدلیل اینکه ساختار نداریم، بنیه کارشناسی‌مان در وزارتخانه دچار مشکل است و از طرفی در مباحث حقوقی، مالی و بخش‌های دیگر نیز ضعف‌هایی داریم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه امروز ۴۰ تا ۵۰ میلیون ایرانی اوقات فراغت خود را با تماشا و دنبال کردن مسابقات فوتبال و طرفداری از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سپری می‌کنند، ابراز داشت: ورزش قبل از اینکه در سطح حرفه‌ای و قهرمانی باشد باید باعث سلامت جسم و روح یک ملت شود.

سلطانی‌فر اقتصاد ورزش را در ایران کوچک دانست و بیان کرد: ما سازوکار لازم را برای این مهم فراهم نکرده‌ایم. امروز باشگاههای ورزشی باید به سمت درآمدزایی حرکت کنند.

وی با تاکید براینکه در هیچ جامعه‌ای با هیاهو و جنجال به توسعه نخواهیم رسید، عنوان کرد: ما قصد داریم سند توسعه ورزش را به تصویب برسانیم. در این سند نحوه همکاری کلیه دستگاهها با حوزه ورزش مشخص شده است چراکه در سایه همگرایی با سایر دستگاهها می‌توانیم حرکت رو به رشدی داشته باشیم.

وی افزود: ما برای انجام حرکت‌های زیربنایی باید بینیم چگونه می‌توانیم این همه امکانات را در یک مسیر قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان این نشست یادآور شد: ما نیازمند کمک و همگرایی همه مخصوصا اعضای کارگروه حزب موتلفه اسلامی هستیم.

حزب موتلفه اسلامی سلطانی فر سند توسعه ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر