کد خبر: 529747 A

در جریان تذکری مطرح شد؛

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از بانک مرکزی خواست جلوی تخلفات بانک‌ها در حوزه سود تسهیلات و سود سپرده را بگیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، شهباز حسن‌پور در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به تکلیف برنامه ششم دولت برای ایجاد سالانه یک میلیون شغل، ‌اعلام  کرد: دولت گزارشی در این زمینه ارائه نداده که آیا در این زمینه اقدامی صورت گرفته یا خیر؟

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس همچنین درباره سود بانکی هم گفت: عملا سود بانکی به ۲۴ درصد رسیده و این خلاف قانون است.

علی مطهری که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی صبح امروز مجلس را برعهده داشت، در واکنش به تذکر نماینده سیرجان درباره سود تسهیلات و سود سپرده، گفت: با توجه به اینکه سود تسهیلات کاهش یافته باید این موضوع کنترل شود که سود سپرده‌ها هم کاهش یابد.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: به هر حال وظیفه بانک مرکزی این است که نظارت کند تا بانک‌ها تخلفی انجام ندهند. متاسفانه این تخلف اتفاق می‌افتد و عملا سود بانکی بالای ۱۸ درصد است لذا ما باید از بانک مرکزی در این زمینه توضیح بخواهیم که گزارشی ارائه کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره الزام دولت به ایجاد یک میلیون شغل سالانه نیز گفت: ارائه گزارش دولت و وزرا در این زمینه لازم و مفید است. ما این پیشنهاد را در هیات رییسه مطرح خواهیم کرد و اگر لازم باشد از وزیر تعاون دعوت می‌کنیم که گزارشی ارائه کند. مجلس هم باید هر چند ماه یک بار موضوع را رصد کند که ببینیم چقدر شغل ایجاد شده است.

علی مطهری نشست علنی مجلس شهباز حسن پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر