کد خبر: 529689 A

پیام تسلیت حجت‌الاسلام رهامی:

فعال سیاسی اصلاح‌ طلب در پیامی برای درگذشت ابراهیم یزدی بیان کرد: امید است تفاوت دیدگاه‌ها، مانع قدرشناسی از فعالیت های مثبت و زحمات پیشکسوتان و مبارزان سیاسی و اجتماعی جامعه با فرهنگ ایران عزیز نگردد و همگی در حفظ این سرمایه‌های بزرگ اجتماعی خود تشریک مساعی کنیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محسن رهامی در پیام تسلیتی به مناسبت فقدان ابراهیم یزدی نوشت: 

انا لله و انا الیه راجعون

 با کمال تأسف، یار باسابقه امام و انقلاب، جناب آقای دکتر ابراهیم یزدی، وزیر امور خارجه دولت موقت و دبیرکل نهضت آزادی، پس از عمری مجاهدت در راه حق، از میان ما رخت بر بست و دعوت حق را لبیک گفت. 

فقدان این چهره برجسته ملی را به هموطنان عزیز، خصوصا اعضای محترم نهضت آزادی ایران و خانواده محترم ایشان، تسلیت عرض می نمایم و از خداوند رحمان برای روح آن فقید سعید، علو درجات و برای کلیه بازماندگان و مصیبت دیدگان صبر و اجر، مسالت دارم. 

حضور مرحوم دکتر یزدی در مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و خصوصا همراهی ایشان در دوران مبارزه با امام خمینی(ره) در فرانسه و سپس همراهی با دولت منصوب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از موارد برجسته بیش از نیم قرن فعالیت سیاسی و اجتماعی آن مرحوم به شمار می‌آید، گرچه در این مسیر ناملایمات فراوان دید و حرمت او و همراهانش حفظ نشد، اما با صبر و شکیبائی همه را تحمل کرد و از جاده انصاف و منافع ملی خارج نگردید.

امید است تفاوت دیدگاه‌ها، مانع قدرشناسی از فعالیت های مثبت و زحمات پیشکسوتان و مبارزان سیاسی و اجتماعی جامعه با فرهنگ ایران عزیز نشود و همگی در حفظ این سرمایه‌های بزرگ اجتماعی خود تشریک مساعی کنیم.                                                               

 

 

رهامی ابراهیم یزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر