کد خبر: 529672 A

کرباسیان در همایش بانکداری اسلامی:

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: تلاش‌های دولت برای توسعه اشتغال، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، خصوصی‌سازی و تعیین نقش نظام بانکی قابل اهمیت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مسعود کرباسیان در بیست و هشتمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی با بیان این که مردانی در کشور ما خون دادند که امروز شاهد آرامش باشیم، گفت: از اعتماد رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و رای دادند سعی خواهم کرد جواب این اعتماد رابه خوبی بدهم.

وی ادامه داد: محور این همایش حمایت از تولید و اشتغال است که رهبری در بیانات خود فرمودند و رئیس‌جمهور نیز در ابتدای دولت در دولت یازدهم و ابتدای دولت دوزادهم تاکید کردند.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان این که حسب بررسی روند تغییرات اقتصادی که انجام شده خوشبختانه تراز کارهای دولت مثبت بوده است، عنوان کرد: اقتصاد کلان رشد مثبت داشته است، در فضای کسب و کار بهبود نسبی حاصل شده و شاهد ثبات‌سازی اقتصاد کلان هستیم.

 وی در ادامه افزود: قانون به فضای اقتصادی کشور بازگشته است، رشد اقتصادی مثب و سود بین بانکی کاهش پیدا کرده است. سود پولی انضباط پیدا کرده، نوسانات بازار و تراز تجاری مثبت شده است و از همه مهم‌تراقتصاد مردمی شده‌است.

کرباسیان در ادامه به فعالیت تیم اقتصادی دولت اشاره و اظهار داشت: تلاش‌های دولت برای توسعه اشتغال، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، خصوصی‌سازی و تعیین نقش نظام بانکی قابل اهمیت است.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: دولت در تامین مالی واحدهای اقتصادی فعال است و هرگونه عدم کارایی بر بازدهی نهایی بخش‌های مختلف اثرگذار است.

کرباسیان خاطرنشان کرد: ارتقا توان تولید داخلی است در حوزه‌های محتلف اقتصادی از جمله اولویت‌های ماست.

وی در ادامه بیان کرد: نظام بانکداری کشور باعث تصویب جریان‌های اقتصادی می‌شود.

وزیر اقتصاد خطاب به حضار گفت: محور همایش جاری نقش نظام اعتباری بانک است انتخاب محور مذکور از آن جهت دارای اهمیت که در چشم انداز ۱۴۰۴ این امر باید لحاظ  می گردد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اقدام ما ا در شرایط جاری در جذب سرمایه‌گذاری خارجی میزان تعاملات بانکی است. خوشبختانه کارهای خوبی شروع شده است  و استمرار دارد. گرفتن ۸ میلیارد یورو از کره جنوبی گواه این مطلب است که با مساعدت سیستم بانکی امکان‌پذیر شد.

کرباسیان تاکید کرد: فضای خوبی برای بهبود عملکرد فراهم شده است.

مهدی کرباسیان بانکداری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر