کد خبر: 528584 A

ابتکار:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت دوازدهم با عمل به قانون برای حقوق بانوان جایگاه ویژه ای قائل است.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در همایش زنان نقش‌آفرین شهرستان ورامین اظهار کرد: رئیس‌جمهور در دولت دوازدهم به بحث اشتغال و تولید بنا بر شاخصه‌های ملی توجه ویژه ای داشته و بر ضرورت توجه به ساماندهی اقتصادی تأکید دارند .

وی افزود: ادامه روند کاهش تورم، خروج از رکود، توجه به تولید، رونق صادرات و اقتصادی در دستور کار دولت قرار دارد و یقینا این مهم در دولت دوازدهم با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

ابتکار تصریح کرد: دولت دوازدهم در عرصه اجتماعی نیز به نقش بانوان توجه ویژه‌ای دارد و آنان را همواره در کنار مردان می‌دانند چراکه دستیابی به جامعه بالنده بدون توجه به نقش زنان میسر نمی شود.

وی افزود: براساس قانون اساسی و رویکرد دولت‌دوازدهم، بانوان از سهم برابری در جامعه برخوردارند و باید برای تمامی دختران و زنان جامعه فرصت‌های برابر ایجاد کرد تا ارکان جامعه به درستی پیشرفت کند.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: امروز جامعه اسلامی به جامعه و خانواده‌ای نیاز دارد که به یکدیگر احترام بگذارد، تا خانواده بتواند با افزایش تاب آوردی مشکلات آینده و پیش رو را بردارد.

وی گفت: دختران و پسران ما باید از نوجوانی مهارت زندگی را کسب کنند. در این مهم نظام آموزش و پرورش نقش به‌سزایی دارد.باید کنار نگاه به مباحث‌علمی و افزایش‌محفوظات، مهارت‌های زندگی را به آنان آموزش دهد.

ابتکار تأکید کرد: هر شهروند ایرانی باید حقوق شهروندی خود را بشناسد که چه حقوقی در جامعه دارد و مسئولیت و تکالیف او چیست، دستیابی به هدف میسر نمی‌شود جز اینکه آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهی وارد میدان شوند تا جامعه را از حقوق خود آگاه سازند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه نرخ بیکاری بانوان در جامعه بیش از مردان است، گفت: رفع مشکل بیکاری به همت تلاش تمامی مسئولان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد به دست می‌آید، سازمان‌های که به‌صورت داوطلبانه و با انگیزه‌های دینی وارد میدان می‌شوند و بخشی از مشکلات جامعه را به دوش می‌کشند.

وی تأکید کرد: خدمت داوطلبانه در عرصه‌های اجتماعی یک‌طرفه نیست باید در قبال آن خدماتی که با نیت صادقانه و رضایت خداوند ارائه می‌شود، آرامشی کامل که سرمایه جامعه است به دست آید.

معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر