کد خبر: 528520 A

در آخرین از روز از حضور فرمانده نداجا در اندونزی انجام شد؛

در آخرین روز از حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری در جزیره بالی اندونزی؛ هیئت بلند پایه نیروی دریایی روسیه با فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در سومین سمپوزیوم امنیت دریایی به کشور اندونزی سفر کرده بود در آخرین روز از حضور خود در این کشور و بنا به درخواست هیئت بلندپایه کشور روسیه با این هیئت دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار دو طرف بر لزوم تأمین امنیت دریایی خزر صرفاً توسط کشورهای حاشیه این دریا تأکید کردند.

امیر دریادار سیاری در این دیدار گفت: ما معتقدیم که دریای خزر دریای صلح و دوستی است و برای برقراری امنیت این دریا به هیچ عنوان نیاز به دخالت بیگانگان نیست و کشورهای مستقر در حاشیه آن قادر به تأمین امنیت این دریا هستند.

در ادامه طرفین بر لزوم تحکیم روابط کشورهای ایران و روسیه بویژه در زمینه تعاملات دریایی و توسعه همکاری ها در خصوص موارد آموزشی و فنّی تأکید کردند.

گفتنی است، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۳۰ مرداد بمنظور شرکت در سومین سمپوزیوم امنیت دریایی، کشورمان را به قصد اندونزی ترک کرد.

وی در مدت حضور خود در این کشور ضمن حضور مؤثر در همایش، با فرماندهان و هیئت های عالیرتبه نیروی دریایی کشورهای مختلف از جمله اندونزی، بنگلادش، روسیه، چین، هندوستان، پاکستان و تایلند دیدار و گفتگو کرد.

در طول این سفر امیر دریادار دوم حسین خانزادی معاون طرح و برنامه نداجا و امیر دریادار دوم رضا عباسی فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت این نیرو؛ امیر سیاری را همراهی کردند.

شایان ذکر است، تیم اعزامی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشور اندونزی، لحظاتی قبل این کشور را به مقصد تهران ترک کردند.

 

امیر دریادار سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر