کد خبر: 525272 A

سعید جلیلی:

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه نسل جوان در دهه ۹۰، آزادگی‌ها و حماسه‌سازی‌های دهه ۶۰ را تکرار می‌کند، گفت:‌ به همین خاطر می‌بینید شهید حججی اسیر است، اما دشمن را به اسارت می‌کشد. دنیا یک تصویر اسارت از او می‌بیند اما او پیام مقاومت و آزادگی را مخابره می‌کند.

به گزارش ایلنا، سعید جلیلی در جمع آزادگان اردوگاه موصل ۱ با طرح این پرسش که “چرا امروز اسارت را با آزادگی معنی می‌کنیم؟” گفت: زیرا شما مفهوم اسارت را با آزادگی برابر کردید. شاید دشمن بتواند جسم را به بند بکشد، اما روح و اراده انسان ها بزرگتر از آن است که چند دولت زبون آن را به اسارت بکشند.

او افزود: اسارت می‌تواند محل بروز و خودنمایی آزادگی باشد. شما تجربه کردید که چگونه اسارت کنندگان خود اسیر شدند.

جلیلی ادامه داد: وظیفه نسل جدید آن است که به بازخوانی دوران آزادگی و خواندن خاطرات شما آزادگان عزیز بپردازد. چرا که وقتی کتاب خاطرات شما را می‌خوانیم تنها خاطره نیست بلکه درس مقاومت و آزادگی است. دشمن نیز از همین مقاومت می‌ترسد زیرا دشمن هر چه قدرت داشت به کار برد تا اراده خود را به ملت ایران تحمیل کند اما شما آزادگان منطق استکبار را در هم شکستید و نشان دادید میتوان اسیر بود و دشمن را به اسارت کشید.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به شعری از موسوی گرمارودی، افزود: «هیچ گودالی چنین رفیع ندیده بودم. در حضیض هم می‌توان عزیز بود».

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کتاب “همه سیزده سالگی ام” که شرح خاطرات آزاده سرافراز “مهدی طحانیان” است، گفت: وقتی این کتاب را می‌خوانیم می‌بینیم که چگونه یک افسر بعثی در برابر یک نوجوان سیزده ساله به زانو در می‌آید. دشمن درک کرده که با چه مکتب و قدرتی مواجه است و تمام تلاشش را به کار گرفته که این شجره طیبه نتواند به راه خود ادامه دهد اما شما دیدید هنوز دفاع مقدس تمام نشده این مدل تکثیر شد و به دنبال آزاد سازی خرمشهر، جنوب لبنان هم آزاد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به همین خاطر دشمن تمام تلاشش را به کار برد تا دهه ۶۰ تکرار نشود اما ۳۰ سال بعد، نسل جوان در دهه ۹۰، آزادگی‌ها و حماسه سازی‌های دهه ۶۰ را تکرار می‌کند. به همین خاطر می‌بینید شهید حججی اسیر است، اما دشمن را به اسارت می‌کشد. دنیا یک تصویر اسارت از او می‌بیند اما او پیام مقاومت و آزادگی را مخابره میکند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: شهید حججی هم مانند شما عزیزان نشان داد در حضیض هم می‌توان عزیز بود. پیام شهید حججی برای دشمنان این است که هر چقدر هم تلاش کنند که انقلاب ادامه پیدا نکند، اما در دهه ۹۰، حماسه های دهه ۶۰ تکرار می‌شود.

جلیلی اظهار داشت: شهید حججی در داخل حجت را بر همه کسانی که تردید دارند با مقاومت می‌شود پیشرفت کرد تمام کرد و اگر امنیت دهه ۶۰ با شهدا و آزادگان محقق شد، امنیت امروز ما با شهادت شهید حججی‌ها و مدافعان حرم محقق میشود.

وی گفت: دشمن چرا به تحریم ادامه می‌دهد؟ چون می‌داند هر جا اراده ملت ما برخلاف اراده آنها بوده، شکست خورده اند. اوباما بعد از هشت سال در بیانیه پایان دوران ریاست جمهوری خود می‌گوید ما پیروزی های بزرگی بدست آوردیم اما در “سوریه” نتوانستیم موفق بشویم چون جمهوری اسلامی اجازه نداد!جمهوری اسلامی کیست؟ همین شهید حججی‌ها هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خطاب به آزادگان حاضر در این جلسه گفت: شما حجت ملت ما هستید. شما شهدای بر ملت ما و جهانیان هستید. شما خودتان نیستید؛ وارث یک آرمانید. وارث یک رسالت بزرگ، که نشان دادید چگونه یک ملت می‌تواند بایستد و مقاومت کند و در عین حال پیشرفت کند و روز به روز به قله ها نزدیک شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: امروز کسی نمی‌تواند انکار کند که اگر کشور ما امنیت دارد مدیون شهدای مدافع حرم است اما این امنیت برای چه تامین می‌شود؟ این امنیت برای تعالی ملت و پیشرفت کشور و اهداف انقلاب است. نمی‌توانیم خود را مدیون شهدا بدانیم اما هدف آنها را فراموش کنیم! شهدا امنیت را برای ما به ارمغان آوردند که کشور ما یک جامعه نمونه برای جهانیان بشود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امنیت برای این نیست که عده ای زیر سایه آن فساد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داشته باشند. امنیت برای تحقق آرمان‌ها، عدالت و از بین بردن فقر و فساد و تبعیض است. شهدا امنیت را به ملت خود تقدیم کردند تا این اهداف بزرگ محقق بشود.

او گفت: دشمن تمام تلاش خود را انجام داد تا رشادتها و آزادگی های اردوگاههای کرکوک و موصل تکرار نشود، اما وقتی خط مقاومت ادامه می یابد، نه تنها ایران را نجات میدهد بلکه همان موصلی که روزی در چنگ دشمنان شما بود، با کمک جوانان شما آزاد میشود. موصل کی آزاد شد؟ وقتی که شما آزادگان در موصل۱ ، آزادگی را به رخ جهانیان کشیدید. آزادگی شما تنها افسر بعثی را به زانو در نیاورد بلکه ابرقدرت های دنیا را هم شکست داد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: امروز یک وفاق عمومی برای تکریم جوانان انقلابی همچون شهید حججی و همچنین عدم اعتماد به آمریکا بوجود آمده و حتی خوش بین ترین افراد هم می‌گویند آمریکا بدعهد است و با اعتماد به آمریکا نمی توان پیشرفت کرد. لذا باید از این وفاق درس گرفت، تجربه آموخت و مسیر انقلاب را با جدیت بیشتری دنبال کرد.

جلیلی افزود: ما امروز تجربه کردیم که بهانه دشمن را نمیتوان با هزینه کردن از سرمایه های کشور گرفت. برای دشمنی که به دنبال بهانه جویی است هرچقدر هم بهانه زدایی کنیم، بهانه های جدید تری خواهد آورد. کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده، هرگز!

مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای سابق کشورمان ادامه داد: قانون تحریم های جدید امریکا علیه ملت ایران را ببینید. هم برجام را نقض میکند و هم تحریم های جدید علیه کشور ما وضع میکند! از اینها باید درس گرفت.

جلیلی در پایان اظهار داشت: تدبیر و عقلانیت آن است که از این بی اعتمادی ها تجربه بیاموزیم، به دشمن بدعهد اعتماد نکنیم و بدانیم که این خط “مقاومت” است که میتواند آینده پرشکوه همراه با رفاه و تعالی را برای ملت ما محقق کند.

سعید جلیلی شهید حججی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر