کد خبر: 516604 A

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع)، خیرین و یاری‌رسانان به مردم یمن گفت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتی تاریخی است.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی در مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: حادثه کم‌سابقه‌ای در یمن جریان دارد، مصیبت فلسطین حدود ۷۰ سال است که در جریان است؛ اما عمق فاجعه یمن، حتی قابل مقایسه با فلسطین نیز نیست. مظلومیت یمن هم قابل مقایسه با فلسطین نیست؛ زیرا وقتی در سرزمین‌های اشغالی اتفاقی می‌افتد، در سراسر جهان تظاهرات می‌شود و مردم دنیا از مظلومان فلسطین حمایت می‌کنند ولی مردم یمن، گویی فراموش شده‌اند و کسی در دنیا برای آن‌ها حرکتی نمی‌کند.

او افزود: با این حال روند آینده جهان، دفاع از مردم یمن است؛ زیرا حجم حادثه به قدری بزرگ و غیرقابل دفاع است که هیچ انسان با انگیزه و با وجدانی نمی‌تواند این اخبار را بشنود و کاری انجام ندهد. از آن طرف، در مقابل این تجاوز بزرگ، مقاومت مقدسی شکل گرفته است و مردم یمن با وجود تمام این فشارهایی که به آن‌ها وارد شده است، در صحنه هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: یمن از یک طرف در محاصره اقتصادی و قحطی است و هیچکس نمی‌تواند به مردم یمن کمک کند و از طرف دیگر شیوع بیماری در این کشور را شاهدیم احتمال می‌رود ناشی از  بمب‌های میکروبی اسرائیل باشد و دوستان ما در حال تحقیق بر روی آنند.

رضایی با بیان این‌که با وجود بیماری، قحطی و محاصره اقتصادی، ملت یمن دو سال و اندی است که مقاومت می‌کنند، اظهار داشت: متجاوزان، زن و بچه و کودک و پیرمرد  را هدف قرار می‌دهند؛ پمپ بنزین را هدف قرار می‌دهند، ماشین آب رسانی را می‌زنند؛ حتی بیمارستان و آمبولانس را می‌زنند.

او ادامه داد: دنیا به زودی بیدار می‌شود. جمعیت دنیا هم‌اکنون سه دسته‌اند؛ گروهی که اخبار را می‌بییند و می‌فهمند، اما در شوک به سر می‌برند؛ حال آنکه این شوک برطرف می‌شود و این مردم به فریاد درمی‌آیند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: بخش دیگری از مردم دنیا را هم در بی‌خبری گذاشته‌اند و مانع از این می‌شوند که به این‌گونه مسائل پی ببرند. با این حال رسانه‌های بین‌المللی که اخبار را وارونه جلوه می‌دهند نیز بیش از یکی دو سال دیگر نمی‌توانند به این وارونگی ادامه دهند و در نهایت این گروه از مردم نیز به حقیقت پی خواهند برد؛ اما گروه سوم کسانی هستند که سازمان‌یافته و برای مقاصد و منافع خود، از رژیم آل سعود حمایت می‌کنند. 

رضایی درباره غیرقابل دفاع بودن حمله ائتلاف متجاوز به یمن تصریح کرد: انتخاباتی برگزار و دولتی تشکیل شد. بین رئیس‌جمهور و کابینه اختلافی به وجود آمد و رئیس‌جمهور استعفا داد؛ اما عربستان سعودی این فرد فراری مستعفی را پای کار آورده است. عربستان به بهانه دفاع از فردی فراری و مقامی فاقد مشروعیت سیاسی به یمن حمله کرده است و این کشور را می‌کوبد.

او تأکید کرد: حمله عربستان به یمن هیچ مشروعیتی ندارد؛ زیرا مردم یمن به عربستان حمله و کسی را ترور نکردند بلکه فرار رئیس‌جمهورشان مسأله داخلی خودشان بوده است و  عربستان به بهانه این‌که این رئیس جمهور نباید استعفا می‌داد، با زور و فشار و بمباران یمن، می‌خواهد اداره آینده این کشور و سرنوشت میلیون‌ها نفر از مردم آن را در دست بگیرد!

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به لحاظ روش هم اقدام متجاوزان بسیار غیرانسانی است. ائتلاف عربستان تمام ابزارهای جنگی غیراستاندارد را بکار می‌گیرد و روش‌های جنگی آن‌ها غیرقابل قبول و برخلاف موازین انسانی است. مثلاً بمب ناپالم در جهان غیرقانونی است و کسی حق ندارد از این بمب استفاده کند؛ حال آنکه عربستان از این بمب آتش‌زا در یمن استفاده می‌کند.

رضایی با بیان این‌که مقاومت مقدسی که شروع شده، روزبه‌روز در حال پیشرفت است، خاطرنشان کرد: آینده این نهضت امیدوارکننده است و مطمئنیم که پیروز خواهند شد. هرکس که به این نهضت کمک کند مشمول این آیه شریفه می‌شود که «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»؛ زیرا صادق‌ترین مصداق کمک به دین خدا، کمک به مردم یمن است.

او با اشاره به مقاومت تاریخی مردم ایران در جنگ هشت ساله ابراز داشت، ابراز داشت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتی تاریخی است و مطمئنیم که اگر در اینجا کمک کنیم در حکم سیلی به آل‌سعود خواهد بود. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به خشم مردم ایران نسبت به آل‌سعود اشاره و بیان کرد: مردم ما برای کمک به یمن، بیش از کمک به سوریه و فلسطین انگیزه دارند؛ زیرا به شدت از آل‌سعود منزجرند تا آن‌جا که دائما از ما می‌پرسند چرا در برابر عربستان مماشات می‌کنید. این‌که عربستان قطر را محاصره کرده است، چاه‌های نفتی را از کویت گرفته است، در بحرین دخالت کرده است، در کمک به داعش موثر بوده است و نسبت به ما چنین اقدامات مخاصمت‌آمیزی را انجام داده است، همه از خطاهای آل‌سعود به‌شمار می‌آید. 

رضایی در پایان تأکید کرد: کمک به مردم یمن هم انسانی است وهم در حکم سیلی به آل‌سعود است.

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر