کد خبر: 513601 A

سخنگوی وزارت امور خارجه:

به دنبال ایراد اتهام‌های بی‌اساس از سوی مقام مسئول در وزارت امور خارجه کویت به جمهوری اسلامی ایران در خصوص پرونده موسوم به العبدلی، فلاح الحجرف کاردار کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان در این خصوص به وی ابلاغ شد.

 

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی با اعلام این خبر گفت: در این احضار که عصر امروز انجام شد، مقام وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اتهام‌های واهی مقام‌های کویتی به کشورمان گفت جای تاسف است که مسئولان کویت در این شرایط حساس منطقه به جای تلاش در جهت کاهش تنش‌های بی‌حاصل و خویشتنداری در قبال فشارها و تحریکات طرف‌های ماجراجوی منطقه‌ای به این تحریک‌ها پاسخ داده و جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات واهی قرار می‌دهند.

او یادآور شد: این مقام بار دیگر خطاب به کاردار کویت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی با این پرونده نداشته است و این امر در آغاز رسیدگی به این پرونده به مقام‌های کویتی نیز ابلاغ گردید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: در این دیدار همچنین با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره رفتاری مسئولانه در قبال کشورهای منطقه و از جمله کویت در شرایط سخت این کشور داشته است، حق اقدام متقابل را برای کشورمان در قبال کاهش کادر دیپلماتیک دو کشور محفوظ دانست.

کاردار کویت نیز با اظهار تاسف از تحولات اخیر به وجود آمده اظهار داشت: مطالب و موضوعات مطرح شده را در اولین فرصت به مقام‌های خود منتقل خواهد کرد.

کویت ایران و کویت روابط ایران و کویت بهرام قاسمی کاهش تعداد دیپلمات های ایرانی در کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر