خبرگزاری کار ایران

نعمتی در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد؛

برگزاری نشست مشترک نمایندگان سوال‌کننده از رییس‌جمهوری با طیب‌نیا، سیف و نهاوندیان/ جزئیات مراسم تحلیف

asdasd
کد خبر : ۵۰۶۶۳۵

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز این هیات به‌منظور برگزاری جلسات فصلی روسای کمیسیون‌ها با هیات رییسه مجلس و تصمیم‌گیری درخصوص برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور در روز ۱۴ مرداد، از برگزاری نشست مشترک سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور درباره وضعیت موسسه‌های اعتباری و وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و رییس دفتر رییس‌جمهوری خبر داد.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به جمع‌آوری امضاء برای طرح سوال از رییس‌جمهوری درباره وضعیت موسسه‌های مالی و اعتباری اعلام کرد: باتوجه به این‌که سوال جمعی از نمایندگان از رییس‌جمهوری درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری تقدیم شده، مقرر شد با هماهنگی هیات رییسه مجلس، ‌نشست مشترکی با حضور نمایندگان سوال‌کننده، آقای علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، آقای سیف رییس کل بانک مرکزی و همچنین آقای نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهوری برگزار شود. 

او با ابراز امیدواری نسبت به مرتفع شدن مشکلات، خاطرنشان کرد: به هر حال هدف سوال‌کنندگان حل مشکل سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری بوده و بر این اساس، امیدواریم با برگزاری این نشست‌ها، مشکل مرتفع شود.

برگزاری جلسات فصلی روسای کمیسیون‌ها و هیات رییسه مجلس 

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین از اقدامات و مصوبات جدید هیات رییسه مجلس در راستای تقویت بعد نظارتی پارلمان خبر داد و گفت: در راستای تقویت بعد نظارتی مجلس نیز مصوب شد، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، قوانین مادر همچون قانون برنامه، احکام دائمی و قانون بودجه را رصد و پیگیری کنند تا مشخص شود که وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با چه کیفیتی نسبت به اجرایی کردن آیین‌نامه‌های مربوطه اقدام می‌کنند. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد: در این راستا، روسای کمیسیون‌های تخصصی در‌‌نهایت مکلف شدند در این زمینه به صحن علنی مجلس گزارش دهند تا بعد نظارتی اجرای قوانین بیش از پیش مدنظر قرار گیرد. 

او اعلام کرد: از دیگر تصمیماتی که در این راستا گرفته شد، این است که از این پس قرار است جلسات هیات رییسه با روسای کمیسیون‌ها به‌منظور افزایش میزان هماهنگی به صورت فصلی برگزار شود. 

 ۱۴ مرداد ماه جاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور برگزار می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس همچنین به تصمیم‌گیری این هیات درباره نحوه و زمان برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم خبر داد و گفت: در جلسه امروز هیات رییسه مجلس مصوب شد مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم، در تاریخ ۱۴ مرداد ماه برگزار شود. 

نعمتی در پایان تصریح کرد: در این مراسم علاوه بر مقامات و مسئولان کشور، مهمانان خارجی نیز به دعوت وزارت خارجه و دولت حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز