خبرگزاری کار ایران

وزیر اطلاعات در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو مطرح کرد:

برخورد با بیش از ۲۵تیم تروریستی در اردیبهشت ماه/ کشف کلاشینکف، تیربار گرینوف و آرپی‌چی از تروریست‌ها/کشته شدن فرمانده تیم تروریستی حادثه تهران در خارج از کشور

asdasd
کد خبر : ۴۹۸۹۲۹

وزیر اطلاعات گفت:‌ در اردیبهشت‌ماه کشف تیم‌های ترور به روزانه رسیده بود که بنا نداشتیم با انعکاس مرتب این دستگیری‌ها آرامش و بهداشت روحی و روانی مردم را صدمه بزنیم

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه تهران، به خانواده شهدای این حادثه تسلیت گفت و با آرزوی سلامتی برای مجروحان اظهار کرد:‌ در سال ۹۴ حدود ۳۰ تیم تروریستی، در سال ۹۵ حدود ۴۵ تیم و در این دو ماه ونیم سال ۹۶ بیش از ۲۵ تیم تروریستی را رصد و ضربه زدیم.

او با بیان اینکه در سالجاری تیم‌های دو تا شش نفره و بعضی اوقات تک‌نفره را شناسایی و برخورد کردیم، ادامه داد: هر سال تعداد تیم‌های تروریستی که شناسایی می‌شوند بیشتر می‌شود. این موضوع بیانگر این است که دشمن ول‌کن نیست و از این رو حساسیت امنیتی افزایش می‌‌یابد.

وزیر اطلاعات یادآور شد:‌ در سه سال اخیر از بسیاری از حملات تروریستی جلوگیری شده و با وجود اینکه در کشورهای مختلف اتفاقات تروریستی افتاده، اما خوشبختانه در کشور ما چندان خبری از این اتفاقات نبوده است.

او با بیان اینکه در  سال‌های گذشته ماهی یا هفته‌ای یک تیم تروریستی کشف می‌کردیم، اظهار کرد: در اردیبهشت‌ماه کشف تیم‌های ترور به روزانه رسیده بود که بنا نداشتیم با انعکاس مرتب این دستگیری‌ها آرامش و بهداشت روحی و روانی مردم را صدمه بزنیم و همین که قدمی برمی‌داشتیم خدا رو شکر می‌کردیم و گهگاه به اطلاع مردم می‌رساندیم.

علوی به کشف یکی از تیم‌های تروریستی در یکی از مناطق کشور اشاره کردو  گفت: حدود ۱۰ روز پیش این تیم را زیر ضربه بردیم که ۳۰ قبضه اسلحه کلاشینکف، چهار قبضه تیربار گرینوف دو قبضه آرپی‌جی هفت با ۱۰ موشک آرپی‌جی، ۱۵ بسته هفتصد تایی گلوله کلاشینکف و ۴۴۰۰ فشنگ تیربار گرینوف از آن‌ها کشف شد. آنهایی که با مسائل نظامی آشنا هستند می‌دانند این مقدار اسلحه برای یک عملیات جنگی و نظامی است نه یک عملیات پارتیزانی و چریکی.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه قدم به قدم به تیم‌های تروریستی ضربه زده و عناصر اصلی آن‌ها شناسایی شدند، یادآور شد: تروریست‌هایی که بعضا همراهی برخی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دیگر را داشتند در عمق کشور مورد هدف قرار گرفتند بگونه‌ای که سرکرده آن‌ها ابوعایشه در مرز مورد هدف قرار گرفت. مسئول میز عملیات ایران در رقه ابوفارس بود که اخیرا در موصل مستقر شده بود نیز مورد هدف قرار گرفت.

او از شناسایی و بازداشت ‌۴۳ نفر از عناصر تروریستی بعد از حادثه تروریستی روز چهارشنبه خبرداد و گفت:‌خانه امن‌شان در کرمانشاه شناسایی و افرادی دستگیر شدند. خانه امن این ۵ تروریست نیز که در آنجا هم پیمان شده بودند زیر ضربه رفت و برادر یکی از آن‌ها که از خودشان خطرناک‌تر بود در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان قرار گرفت و در اختیار مأموران اطلاعات است.

علوی درباره وضعیت فرمانده این تیم تروریستی نیز اظهار کرد: فردی که مسئولیت فرماندهی این تیم را برعهده داشت، در مناطق مرزی مستقر بود که پس از به هلاکت رسیدن تروریست‌ها از کشور خارج شد اما با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی همکار کیفر کارش را داد و توسط سربازان گمنام امام زمان به درک واصل شد.

او درباره اعترافات بازداشت شدگان اخیر گفت:  از ۴۲، ۴۳ نفری که اخیرا دستگیر شدند برخی مرتبط با این حادثه بوده و برخی دیگر از افرادی بودند که از پیش تحت نظر بودند. اعترفات زیادی گرفته شده و اظهاراتشان سرنخ هایی داده که به نفرات دیگری اشراف پیدا کرده و آن‌ها را دستگیر کردیم.

علوی با تاکید براینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) اجازه عرض اندام به تروریست‌ها و دشمنان نظام را نخواهند داد، یادآور شد:‌ اگر اتفاقی مثل روز چهارشنبه هم می‌افتد مصلحتی است که گویند عدو شود سبب خیر. بعد از سه و نیم سال این اولین اقدام آن‌ها است و اگر مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان نبود به جای اولین این صدویکمین عملیات بود. امنیت ایران با این چیزها خدشه‌پذیر نیست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مدافعان حرم مرز دفاع از جمهوری اسلامی ایران را  هزاران کیلومتر به آن سوی مرزها برده‌اند، اظهار کرد: به وسیله مدافعان حرم در عراق و سوریه ضربه‌های سنگینی به عناصر داعشی زده‌ایم که اگر این اقدامات نبود فشار بیشتری بر کشور وارد می‌شد. ما باید خود را مدیون مدافعین حرم بدانیم و در این روزها و شب‌های ضیافت الهی برای سلامتی‌شان در سنگرها دعا کنیم.

او اضافه کرد: تروریست‌ها پوشش و یونیفرم خاصی ندارند و آرایش و لباسشان مثل بقیه است و پیدا کردنشان ساده نیست. پیدا کردن یکی از آن‌ها در جایی مثل تهران مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. اینکه بیش از صد اقدام آن‌ها خنثی شود جای تعجب دارد و همواره از زبان سرویس‌های اطلاعاتی مختلف دنیا اعجاب و شگفت‌زدگی آن‌ها را در خنثی کردن توطئه‌های تروریستی شنیده بودیم.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه این عملیات برای تروریست‌ها موفقت آمیز نبود و آنها نتوانستند به اهداف خود برسند، ادامه داد: در حرم امام خمینی (ره) با هنرمندی افسر پلیس هر دو تروریست از پا درآمدند و نتوانستند که آسیب بزنند و یک مسئول فضای سبز شهید شد و دو سه نفر مجروح شدند. در مجلس هم قصد داشتند به صحن برسند و به نمایندگان آسیب بزنند و قوه مقننه را فلج کنند که به هیچ‌کدام از اهدافشان نرسیدند و با حضور به موقع نیروهای ویژه سپاه در عرصه ضد گروگانگیری در محاصره قرار گرفتند که یک نفر توسط گلوله کشته شد و دو نفر هم با انفجاری که انجام دادند از پا درآمدند و عملا چیزی به دست نیاورند.

او درباره اینکه آیا در این حمله غافلگیری صورت گرفته است؟ تصریح کرد: ما با دشمنان کوچکی مواجه نیستیم. دشمن ما داعش نیست بلکه داعش بازیچه و ابزار دست دشمنان ماست. دشمن نظام جمهوری اسلامی بزرگتر از داعش است و در رأسش جنایتکاری مثل آمریکا و بعضی اروپایی‌ها که گاهی با آن همراهی کردند وجود دارد. انقلاب اسلامی در منطقه با رویگردانی مردم از سیاست‌های استکباری و حاکمیت‌های مجری استکبار و همگرایی با کشورهای مسلمان منطقه منافع استکبار را با خطر مواجه می‌کند و از طرفی همه کشورهای منطقه دشمن اول مسلمین را رژیم صهیونیستی می‌دانند و این همگرایی مسلمانان می‌تواند رژیم غاصب اسرائیل را با خطر مواجه کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به یکی از جملات امام خمینی (ره) مبنی براینکه جامعه  سی و شش میلیونی، اطلاعات سی و شش میلیونی می‌خواهد، گفت: امروز ما اطلاعات هشتاد میلیونی داریم. مردم با تماس‌هایشان با ۱۱۳ و ستادهای خبری وزارت اطلاعات و گزارش‌هایشان خیلی باعث کشف تیم‌های تروریستی شدند و با انگیزه‌شان به دشمن ضربه زدند.

او با بیان اینکه مردم ایران از مرگ و تهدید نمی‌ترسند، اظهار کرد:‌ در جلسه هیات دولت بودیم که از این اتفاق خبردار شدیم و فهمیدیم که نمایندگان همچنان به کار خود ادامه می‌دهند. این‌ها نشان می‌دهد که ملت ایران نمی‌ترسند. در این اتفاق نیروی امنیتی، نظامی ناجا و سپاه در صحنه بودند و حتی ارتش اعلام آمادگی کردکه حضور پیدا کند که دیگر نیازی پیدا نشد و عزیزان در صحنه با قدرت آن را جمع کردند. مردم و فرزندان مردم در مجلس و نیروهای نظامی و انتظامی دست به دست هم دادند و این قضیه با کمترین هزینه برای ایران به پایان رسید. تقدیم هفده لاله گلگون کفن به انقلاب نشان داد که راه شهدا ادامه خواهد داشت.

علوی با تاکید بر اینکه توطئه دشمن پایان ندارد و این هوشیاری ما نسل جوان و جوانان عزیز اهل سنت را می‌طلبد، اعلام کرد: دشمن سعی می‌کند بین کرد و ترک و لر، عرب و عجم، بلوچ و فارس، ترکمن و فارس و بین مذاهب شیعه و سنی و لهجه‌های مختلف اختلاف بیاندازد و سوءاستفاده کند. آنها دیدند که هیچ عاملی مثل مذهب برای ایجاد چالش نمی‌تواند موثر باشد.

وزیر اطلاعات در پایان با بیان اینکه دشمن با دامن زدن به شایعه‌ها به دنبال ایجاد ناامنی نیست، گفت:‌ رسول خدا فرمود که دو نعمت ناشناخته سلامتی و امنیت هستند که هر وقت از دست بروند مردم قدرشان را می‌دانند امروز مردم ما فهمیدند که این امنیتی که نیروهای امنیتی برقرار کردند چه نعمتی است البته ما دوست نداریم چنین اتفاقاتی بیافتد که مردم متوجه شوند ولی مطمئن باشند که نوکرانشان در زمینه امنیت آن را حفظ خواهند کرد که مردم با آرامش در مجامع مختلف و کارهایشان حضور داشته باشند. مردم بدانند دیده‌بان‌های امنیت کشور حواسشان جمع است. خواسته ما از مردم این است که اعتمادی به شایعات نداشته باشند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز