کد خبر: 496124 A

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت چهاردهم و پانزدهم خرداد اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چهاردهم خرداد ماه یادآور اندوه ارتحال مردی است که با اعتماد به قدرت پروردگار و باور قلبی به نصرت الهی و اتکا به آموزه‌های اسلام ناب محمدی (صلی‌الله علیه و آله و سلم) نهضتی را رهبری کرد که اکنون فروغ و نورانیت آن حرکت، امیدبخش تمام مستضعفان و محرومان جهان است.

امام خمینی (ره) این معمار کبیر انقلاب اسلامی با اعتقاد به خدا و با همراهی مردم در مخالفتی صریح با جبهه‌ مستبدان داخلی و قلدران بین‌المللی و مستکبران در قیام شورانگیز ۱۵ خرداد نهالی کاشت که امروز به درختی تنومند و پر ثمر تبدیل شده است، درختی که با خون شهدای ۱۵ خرداد آبیاری شد و انقلابی بر پایه‌ معنویت و خردورزی را بنیان نهاد.

امروز در آستانه بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر فرزانه، پاسداشت یاد و خاطره آن امام خوبی‌ها و حرکت در مسیر آرمان‌ها و اصول مکتب امام، ما را در پیشبرد هرچه بهتر و سریعتر اهداف نظام اسلامی یاری خواهد کرد.

امام راحل از بین ما رفت ولی بحمدالله راه پر رهرو و اهداف بلندی که داشت توسط خلف صالحش حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» ادامه یافت.

 اصول مکتب امام در توجه به خدا و کمک به محرومان، مبارزه بی‌امان با کفر و استکبار و همچنین دفاع قاطعانه از اخلاق و احکام اسلامی امروز پیش روی ماست و ما مکلفیم با تمام همت و جدیت پاسدار این اصول باشیم و برای تحقق آن در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری «مدظله العالی» گام برداریم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه میهمانان خوان رحمت الهی و گرامیداشت یاد و خاطره قیام پانزدهم خرداد و سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)، از عموم مردم شهرهای همجوار جهت حضور در مرقد نورانی امام خمینی (ره) و استماع بیانات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در ۱۴ خرداد ماه و عموم ملت شریف ایران که به دلیل بعد مسافت و شرایط روزه‌داری امکان حضور در این مراسم را ندارد برای شرکت در مراسم هایی که به همین مناسبت در سراسر کشور برگزار می‌گردد، دعوت به عمل می آورد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر