کد خبر: 483129 A

سفیر ایران خبر داد:

سفیر ایران در پاکستان پیام کتبی حسن روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت‌خارجه پاکستان کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی هنردوست در ادامه رایزنی‌ها درباره پیگیری حادثه تروریستی اخیر علیه مرزبانان کشورمان امروز در ملاقات با خانم تهمینه جنجوعه قائم‌مقام وزارت‌خارجه پاکستان ضمن گفت‌وگو درباره آخرین پیگیری‌های به عمل آمده درباره این حادثه، پیام کتبی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان درباره این عملیات تروریستی را تسلیم وی کرد.

خانم تهمینه جنجوعه در این ملاقات ضمن تجدید مراتب تسلیت و همدردی عمیق ملت و دولت پاکستان با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت تعدادی از مرزبان غیور جمهوری اسلامی در حادثه تروریستی در نزدیک مرز پاکستان، بار دیگر بر تعهد این کشور برای همکاری با مسئولان و نهادهای ذیربط ایران برای پیگیری عاجل این حادثه تروریستی تاکید کرد.

** متن پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به نخست وزیر پاکستان

جناب آقای نخست وزیر؛

جمهوری اسلامی ایران همواره ثبات، امنیت و رشد و شکوفایی پاکستان را دستور کار اصلی خود در روابط با کشور دوست و همسایه پاکستان می داند و از اینکه بارها توسط اشرار مسلح و تروریست های اجاره‌ای از خاک پاکستان مورد تعرض قرار می گیرد بسیار متاسف است. مرزهای دو کشور در طول تاریخ مرزهای امن بوده و ساکنان مرزی که از قرابت های قومی و خویشاوندی برخوردارند، همواره در صلح و آرامش زندگی مسالمت آمیزی داشته اند. خاک ایران هیچگاه علیه همسایگان خود از جمله پاکستان مورد سو ء استفاده قرار نگرفته اما متاسفانه عدم اقدام و برخورد لازم باعث خسارات و کشته شدن مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و بعضا مردم بیگناه شده است.

برای چندمین بار است که تعرضات مشابهی از سوی اشرار و گروه های تروریستی از خاک پاکستان علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد و برغم وعده‌های مقامات مسئول آن کشور همچنان شاهد تکرار این حوادث تلخ هستیم. متأسفانه امروزه شاهدیم برخی کشورها با جنگ‌های نیابتی خود وحدت جهان اسلام را نشانه رفته و می‌کوشند با حمایت از اقدامات تروریستی، خشونت، نا امنی، فقر و عقب ماندگی را جایگزین رشد و شکوفایی و عزت و بهروزی مردم منطقه کنند. ضمن ابراز نگرانی عمیق و تاسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود برای حفظ و ارتقاء روابط خوب و برادرانه دو کشور دستور فرمایید مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به محکمه عدالت سپرده شوند. سلامت و سعادت جنابعالی و عزت و بهروزی مردم شریف پاکستان را از خداوند متعال آرزومندم.

حسن روحانی نواز شریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر