کد خبر: 480278 A

میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو هیات مرکزی نظارت بر امر انتخابات شوراهای شهر و روستا با اشاره به دستور رییس مجلس در رابطه با لزوم رعایت مر قانون از خواست لاریجانی برای تذکر در مورد ابلاغیه شورای نگهبان در خصوص جلوگیری از تایید صلاحیت نامزدهای اقلیت ‌دینی در این انتخابات خبر داد.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره حواشی ایجاد شده در رابطه با ابلاغیه دبیر شورای نگهبان در مورد جلوگیری از تایید صلاحیت کاندیداهای اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراهای شهر و روستا اعلام کرد: پس از آن‌که در این رابطه با آقای لاریجانی صحبت کرده و موضوع را اطلاع دادیم، رییس مجلس به صورت کتبی دستور دادند که مُرّ قانون در برگزاری انتخابات شوراها انجام شود.

او گفت: ابلاغیه دبیر شورای نگهبان خواسته‌ای غیرقانونی بود؛ چرا که نظارت بر انتخابات شوراها برعهده مجلس است و این مسئله ارتباطی به شورای نگهبان ندارد.

عضو هیات مرکزی نظارت بر امر انتخابات شوراهای شهر و روستا در توضیح این مسئله گفت: اتفاقاً آقای لاریجانی قصد داشتند در جریان نشست علنی مجلس در این رابطه تذکر داده و صحبت کنند که در نهایت باتوجه به موضوعاتی که در صحن مطرح شد، فرصت به این موضوع نرسید اما رییس مجلس با جدیت پیگیر مسئله بوده و با این اتفاق مخالفت کردند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آقای لاریجانی قصد داشت در این رابطه صحبت کند که احیاناً بدعتی صورت نگیرد؛ این درست نیست قانونی که به شورای نگهبان رفته، اصلاح شده و به تایید رسیده، دوباره مورد ایراد واقع شود و این شورا بگوید به گونه‌ای دیگر عمل کنیم.

میرزایی نیکو در پایان تصریح کرد: با این شیوه نمی‌شود کار را پیش برد و با این رویکردها سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. زمانی درباره افراد نظر استصوابی می‌دادند و حال می‌خواهند قانون را نیز استصوابی کنند.

انتهای پیام/
قاسم میرزایی نیکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر