کد خبر: 471132 A

در بیانیه‌ای مطرح شد؛

مجمع زنان اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای از زنان شایسته و متعهد خواست در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کنند.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به این شرح است:

بسم الله الرحمن ارحیم

یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران، مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود است این مشارکت زمینه مسئولیت پذیری مردم را در همه عرصه‌ها فراهم نموده به نحوی که امروز استقلال و آزادی کشور مرهون همین مشارکت می‌باشد و انتخابات که در هر زمان زمینه ساز مشارکت و آراء مردم است، همواره سرنوشت این کشور و مقدرات آن را رقم زده است.

یکی از نهادهای مردمی که با اهتمام دولت اصلاحات هویت یافت شوراهای شهر و روستا است. شوراها تجلی گسترده و فراگیر مسئولیت پذیری آحاد جامعه در شهر و روستا برای اداره بهتر شهر و تلاش برای فراهم آوردن زندگی بهتر هر ایرانی است.

شوراهای شهر گرچه در برخی شهرهای بزرگ با فراز و فرودهای همراه بوده است‌؛ اما تاثیر شگرف شوراها بر بهسازی مدیریت شهری و واگذاری و انجام بسیاری از امور توسط معتمدان مردم و ارائه خدمات مفید و ماندگار بر کسی پوشیده نیست. شوراهای اسلامی شهر و روستا به مثابه نهاد بزرگ اجتماعی، اقتصادی و خدماتی پناهگاه مردم در بهبود امور شهری و زندگی می باشد اگر چه تا انجام وظایف مطلوب فاصله ای معنی دار دارد. بر این اساس باور ما بر این است که باید با رویکردهای نوین علمی ، حرفه‌ای و اجتماعی از جمله توسعه مشارکت زنان درمدیریت شهری ، برخی ازکاستی‌های مسیرخدمت به مردم را برطرف نمود.

اگر شهر ما خانه ما باشد؛ پس همه کسانی که در آبادی و مدیریت خانه‌ها نقش آفرین هستند باید زمینه مشارکت و مسئولیت پذیری شان در امور شهری و اداره شهر و روستا فراهم گردد؛ اگر زندگی توام باعزت ورفاء و آرامش در محیط خانواده مرهون زنان باکفایت است پس باید زمینه حضور زنان فراهم شود تا به طبع ان شهرها نیز از رفاه و آسایش برخوردار گردند.

اگر سلامت زندگی ازحیث اجتماعی و اقتصادی و اخلاقی در محیط خانواده برای ایرانیان مسلمان ارزش مضاعفی دارد پس باید زندگی شهری  نیز، زندگی اخلاقی  و به دور از تبعیض و فساد و روابط ناسالم اجتماعی باشد. اگر پشت هر موفقیتی در جامعه، حضور زنان درمیان است؛ پس بگذاریم زنان خود در موفقیت های اجتماعی و زندگی شهری جلودار باشند.

مجمع زنان اصلاح طلب به نمایندگی از همه زنان فرهیخته  و متعهد کشور که نگران آینده ایران و پیشرفت فرزندان این مرز و بوم است و معتقد است با تکیه بر روش‌های اصلاحی و در پرتو قانون و اراده جمعی می‌توان تبعیض‌ها، فسادها، محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی و رفاهی را کاهش داد مشروط بر اینکه زمینه برای مشارکت موثر و فراگیر زنان درمدیریت شوراهای شهر و روستا فراهم گردد.

انتخابات شوراهای شهر و روستا فرصت مغتنمی است که ازحضور زنان شایسته و متعهد دعوت گردد تا با ثبت نام درانتخابات پیش رو، بار دیگر با تکیه بر اراده پیش برنده خود و ساماندهی توانایی خویش برای حضور در شوراها گام سوم برنامه اصلاحات را سرافرازنه آغاز نمایند و این فرصت فراهم آمده را برای بروز شایستگی‌های خود در مسئولیت پذیری مدیریت امور شهری ارج نهند.

پرواضح است که مجمع زنان اصلاح طلب در همه مراحل کار پشتیبان وراهنمای همه زنان ایران زمین که دل در گرو اعتلای نام ایران دارند خواهدبود. ان شاالله

 

مجمع زنان اصلاح‌طلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر