کد خبر: 450265 A

جانشین فرمانده کل ارتش:

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی هوایی بارها وفاداری خود به کشور و انقلاب را نشان داده است.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پایگاه شهید لشکری مهر آباد نهاجا، از بخش‌های مختلف بازآماد، جایگاه شست‌وشوی قطعات، آشیانه بوئینگ ۷۰۷، شبیه‌ساز پرواز جنگنده میگ ۲۹ و هواپیمای بوئینگ ۷۴۷، رمپ پروازی، آشیانه هواپیمای سی۱۳۰ و همچنین از پل ارتباطی پایگاه شهید لشکری به شهرک آسمان بازدید کرد. 

او در ادامه در جمع فرماندهان و کارکنان این پایگاه و نیز تعدادی از فرماندهان و مسئولان نهاجا، گفت: دشمنان با برنامه‌ریزی‌های خود از ابتدای وقوع انقلاب مردمی ما همواره در تلاش برای تضعیف قدرت ایران اسلامی بوده‌اند. 

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به فداکاری‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله دفاع از کشور در برابر دشمن بعثی اظهار داشت: زمانی که رژیم بعث عراق با نیروها و تجهیزات فراوان کشورمان را مورد تجاوز قرار داد ملت غیور ایران شجاعانه و با تمام وجود در مقابل دشمن ایستاد و به تمام جهانیان درس ایستادگی و مقاومت داد. 

پوردستان همچنین با یادآوری بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) و همراهی با مردم در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیروی هوایی بارها وفاداری خود به کشور و انقلاب را نشان داد که یکی از نمونه‌های آن عملیات موفق خلبانان تیز پرواز این نیرو در روز دوم جنگ و هدف قرار دادن مناطق حساس دشمن بود. 

او ضمن بازخوانی نقش نیروی هوایی ارتش در عملیات مروارید و همکاری با نیروی دریایی خاطرنشان کرد: نیروی هوایی در هفتم آذر ۱۳۵۹ با همکاری نیروی دریایی حماسه‌ای تاریخی را به ثبت رسانید و رزمندگان اسلام در این روز با نابود کردن شناورها و تجهیزات صدام درس خوبی به دشمنان دادند. 

جانشین فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به مجموعه فعالیت‌های ستاد ارتش و بنیاد تعاون اشاره کرد و ابرار داشت: تمام هم و غم این مجموعه‌ها این است که کارکنان ارتش جمهوری اسلامی با آرامش و آسایش زندگی کنند و تنها به فکر خدمت به ملت غیور ایران باشند. 

در ادامه این مراسم امیر سرتیپ دوم تسویه‌چی، فرمانده پایگاه شهید لشکری نهاجا طی گزارشی امکانات و تجهیزات این پایگاه را مطلوب دانسته و گفت: شبیه‌سازهای موجود در این پایگاه قدرت بالایی در آماده کردن خلبانان و آموزش تیراندازی و پرواز در ارتفاع بالا دارد و مطابق با فناوری‌های پیشرفته روز جهان ساخته شده است که می‌تواند شرایط جوی و وضعیت شب و روز را به نحو بسیار مطلوب فراهم کند.

او ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص فناوری و تجهیزات بکار رفته در پایگاه شهید لشکری مهرآباد و شرایط نگهداری، بازآماد، شیوه تعمیرات، همکاری و تبادل اطلاعات در زمینه هوایی اظهار داشت: بسیاری از این تجهیزات به همت جوانان متعهد و متخصص نیروی هوایی ارتش و در داخل کشور ساخته شده است.

در پایان، جانشین فرمانده کل ارتش ضمن بازدید از پاسدارخانه این یکان از نزدیک با سربازان پاسدار دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرتیپ احمد رضا پوردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر