کد خبر: 449980 A

با حضور آیت‌الله نوری‌همدانی؛

با حضور آیت‌الله نوری همدانی و جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه، بیستمین سالگرد ارتحال آیت‌آلله آقانجفی همدانی (ره) در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، بیستمن سالگرد ارتحال آیت‌الله آقانجفی همدانی (ره) پیش از ظهر امروز (جمعه یکم بهمن ماه ۹۵) با حضور جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه و با سخنرانی آیت‌الله نوری‌همدانی در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد.

پیش از سخنرانی آیت‌الله نوری‌همدانی، حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی به نمایندگی از مجمع طلاب و فضلای همدانی حوزه علمیه قم در سخنانی با اشاره به شخصیت مرحوم آیت‌الله نجفی همدانی اظهار داشت: این عارف وارسته تربیت شده دوران طلایی حوزه علمیه نجف و از شاگردان خاص مرحوم آیت‌الله‌العظمی نایینی و مرحوم آیت‌الله العظمی قروی اصفهانی بود.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله آقانجفی همدانی(ره) پس از آنکه اجازه اجتهاد خود را از اساتید بنام خود در حوزه علمیه نجف دریافت و پس از آن تایید این اجاز‌ه‌نامه را از مرجع تقلید بزرگ عصر مرحوم آیت‌الله‌العظمی حائری در حوزه علمیه قم دریافت می‌کند اما وظیفه خود می‌بیند که همدان برود و همانند یک مبلغ امور دین به تبلیغ و ارشاد مردم بپردازد که این امر تواضع و فروتنی ایشان را نشان می‌دهد.

نماینده مجمع طلاب همدانی حوزه علمیه قم افزود: مرحوم آیت‌الله آقانجفی همدانی (ره) حدود پنجاه سال به تبلیغ و ارشاد مردم دیار همدان می‌پردازد که البته این زمان مصادف با مبارزات سیاسی امام خمینی (ره) با رژیم ستم‌شاهی برای تحقق انقلاب اسلامی بود و به همین جهت ایشان نیز در تشویق و ترغیب مردم به راهی که امام نشان می‌داد، نقش ایفا می‌کردند.

حجت‌الاسلام صفری افلاکی در پایان خاطرنشان کرد: همایش اصلی گرامیداشت شخصیت مرحوم آیت‌الله آقانجفی همدانی در آینده‌ای نزدیک و با حضور مراجع تقلید و علمای بزرگ حوزه علمیه قم و نجف در شهر نجف کشور عراق برگزار خواهد شد.

تاکنون آیت‌الله گرامی از مراجع تقلید، آیت‌الله موسوی تبریزی دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو جامع مدرسین حوزه علمیه قم و همچنین سیدمهدی صادقی استاندار قم درکنار طلاب، فضلا و دیگر اقشار مردم قم این مراسم حضور یافتند.

مرحوم آیت‌الله سیدمحمد حسینی معروف به آقانجفی همدانی در سال ۱۲۸۳ هجری شمسی مصادف با ۱۳۲۲ هجری قمری در نجف اشرف متولد و پس از عمری مجاهدت در راه دین اسلام در سال ۱۳۷۹ قمری مصادف با ۱۳۷۵ هجری شمسی در همدان از دنیا رفت.

آیت‌الله نوری همدانی سخنران اصلی این مراسم است.

آیت‌الله نوری‌همدانی سالگرد ارتحال آیت‌الله آقانجفی همدانی (ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر