کد خبر: 440384 A

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر روسیه در تهران:

ایلنا: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، گفت: ترور سفیر روسیه در آنکارا نشان داد که برخی بازیگران و رسانه‌های وابسته صهیونیستی، برای نجات تروریست با احساسات مردم بازی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، آقای لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران، صبح امروز (چهارشنبه اول دی ماه) با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با ابراز تاسف از حادثه تروریستی آنکارا که منجر به قتل سفیر روسیه در ترکیه شد، گفت: ترور سفیر روسیه در آنکارا نشان داد که برخی بازیگران و رسانه‌های وابسته صهیونیستی، برای نجات تروریست با احساسات مردم بازی می‌کنند، همانگونه که دستگاه‌های امنیتی برخی کشور‌ها با آتش تروریسم بازی کرده و امنیت منطقه و جهان را به سخره گرفته‌اند.

وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز همدردی با ملت و مجالس قانونگذاری روسیه، این عمل غیرانسانی را محکوم کرده، خواستار مجازات آمران و عاملان این جنایت بشری است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه گفت: رویکرد غلط آمریکا در منطقه منجر به رشد تروریسم گردید و مبارزه با تروریسم و سخن از راه حل سیاسی نباید تنها محدود به سوریه گردد بلکه در یمن، لیبی، بحرین و دیگر بحران‌ها نیز باید راه حل منصفانه سیاسی مورد توجه قرار گیرد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: در سال‌های اخیر همکاری و هماهنگی پارلمانی میان ایران و روسیه در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی افزایش یافته است که تداوم این روند در تامین منافع دو ملت و دو کشور موثر است و پارلمان‌های دو کشور می‌توانند نقش مهمی در کمک به ثبات و امنیت منطقه نمایند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در شرایطی که همه سرگرم موضوع سوریه هستند، تروریسم در جنوب یمن به صورت فزاینده رشد کرده است. این مشخصاً یکی از پیامدهای شوم تجاوز نظامی به یمن است و نباید از پیگیری جدی حل سیاسی در یمن غافل ماند.

مسکو مخالف کارشکنی در مسیر برجام است

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران نیز با ابراز قدردانی از همدردی ملت و دولت ایران با حادثه اخیر گفت: چنین اقداماتی نمی‌تواند روسیه را از وظیفه و تعهد خود نسبت به تامین صلح و امنیت در جهان باز دارد و ما مصمم‌تر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهیم.

سفیر روسیه در تهران با تشریح روند گسترش همکاری‌های سیاسی و پارلمانی دو کشور گفت: افزایش همکاری‌ها و مبادلات دو کشور در زمینه‌های گوناگون به طور فزاینده و رضایت بخشی در جریان است و تامین منافع ایران و روسیه را تصمین می‌کند.

وی درخصوص همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور نیز گفت: ارتباط و همکاری دو کشور در مناطق بحرانی خاورمیانه به ویژه سوریه رضایتبخش است و دو کشور اقدامات ارزنده‌ای درخصوص کمک به بازگرداندن امنیت و ثبات به ثمر رسانده‌اند و این همکاری‌ها تا حضور نتایج مورد نظر تداوم خواهد یافت.

وی افزود: مسکو مخالف کارشکنی در مسیر برجام است.

امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر