کد خبر: 440366 A

جهانگیری در دیدار نمایندگان قزوین:

ایلنا: جلسه ملاقات مجمع نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری استان قزوین را از مهم‌ترین استان‌های صنعتی کشور برشمرد و گفت: استان قزوین در صنعت کشور نقش محوری دارد و باید برای توسعه صنعت این استان برنامه جامعی تهیه شود.

معاون اول رییس جمهور یکی از تنگناهای پیش روی توسعه استان قزوین را کمبود آب ارزیابی و خاطرنشان کرد: مشکل کمبود آب استان قزوین باید با استفاده از راهکار‌ها و تدابیر مختلف حل شود و باید برای حل مسائل آب شرب قزوین و طرح‌های آبیاری کشاورزی در این استان راهکارهای مناسبی پیدا کنیم.

وی همچنین با اشاره به مسائل و مشکلات استان قزوین در بخش حمل و نقل اظهار داشت: اجرای طرح‌های مربوط به راه و راه آهن در استان قزوین از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید این طرح‌ها جزو اولویت‌های استان قرار گیرد.

جهانگیری استان قزوین را از استان‌های پراهمیت کشور در بخش کشاورزی دانست و با تاکید بر ضرورت حل مسائل کشاورزان در این استان، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه و حساسیت ویژه‌ای نسبت به کشاورزان دارد و اهتمام ویژه دولت این است که کشاورزان دچار آسیب و خسارت نشوند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به زنان و جوانان، گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و باور دولت این است که باید از ظرفیت‌های زنان در مدیریت کشور استفاده شود.

وی افزود: سالانه حدود ۸۵۰ هزار تا یک میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار در کشور خواهیم داشت که حداقل نیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و باید برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای آنان چاره اندیشی کنیم.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار قزوین گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، واحدهای تولیدی در استان را شناسایی و دسته بندی کرده‌ایم و تاکنون به ۷۹۳ واحد تولیدی تسهیلاتی به ارزش ۸۴۹ میلیارد تومان پرداخت شده که منجر به اشتغالزایی جدید برای ۱۳۳۰۰ نفر شده است و هدفگذاری استان تا پایان سال، اشتغالزایی برای ۲۰ هزار نفر است.

وی افزود: استان قزوین در ۸ ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشته است و انتظار داریم میزان صادرات استان تا پایان سال به ۸۰۰ میلیون دلار برسد.

استاندار قزوین همچنین با اشاره به جذب ۴۵۱ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان، گفت: در تلاش هستیم برای اجرای طرح‌های مختلف در استان همچون احداث نیروگاه، از سرمایه گذاری خارجی استفاده کنیم.

در این نشست رییس مجمع نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از اقدامات دولت، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای مختلف، اقدامات موثر و بسیار خوبی را در سطح کشور انجام داده و در این مدت خدمات ارزشمندی ارائه کرده است.

سایر نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی مشکلات اصلی استان را مطرح کردند و به بیان دغدغه‌های خود برای حل مشکلات و توسعه استان قزوین پرداختند.

اسحاق جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر