کد خبر: 440169 A

در پاسخ به تذکر عثمانی مطرح شد؛

ایلنا: عضو فراکسیون امید مجلس از تفاوت گزارش مصوب کمیسیون تلفیق درباره برنامه ششم در قسمت‌هایی با آنچه که در اختیار نمایندگان قرار گرفته انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدقسیم عثمانی در جریان نشست علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی که به ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه اختصاص داشت در اخطار و تذکری اعلام کرد: گزارش مصوب کمیسیون تلفیق درباره برنامه ششم در قسمت‌هایی با آنچه اکنون در اختیار نمایندگان قرار گرفته متفاوت است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین بخش‌هایی که این تفاوت‌ها قابل اشاره است در بحث حقوق و مزایا است که آنچه در کمیسیون تلفیق مطرح و در ابتدا به چاپ رسید و در اختیار نمایندگان قرار گرفت این بود که سامانه حقوق و دستمزد به گونه‌ای طراحی شود که امکان اینکه دستگاه‌های نظارتی و عموم مردم قادر به مراجعه باشند، مهیا شود اما در گزارشی که اکنون در اختیار نمایندگان است این بخش حذف شد.

عضو فراکسیون امید در مجلس خاطرنشان کرد: انتظار ما از آقای حاجی‌بابایی به عنوان رئیس کمیسیون تلفیق و امین نمایندگان این است که این بخش در متن چاپی از قلم افتاده یا گزارش اولیه اشتباه بوده است.

علی مطهری که برای ساعاتی ریاست نشست علنی مجلس را بر عهده داشت، به جای پاسخ به این اخطار و تذکر با توجه به درخواست رئیس کمیسیون تلفیق مبنی بر ارائه توضیح، از حاجی‌بابایی درخواست کرد که در این باره شخصا توضیح دهد و سپس حمیدرضا حاجی‌بابایی با حضور در جایگاه سخنران اعلام کرد کمیسیون تلفیق در یکی از مواد در رابطه با سامانه حقوق دو مصوبه مشابه داشت که بر این اساس حقوق‌ها باید در یک سامانه قرار گیرد و اطلاعات آن در اختیار دستگاه‌های نظارتی و عموم مردم قرار گیرد.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اضافه کرد: در یکی از پیشنهادها عبارت عموم مردم وجود نداشت ولی در چاپ اول این مساله قید شده بود و در قسمت دوم آن را چاپ کردیم و هم اکنون در مجلس توزیع می‌شود و عبارت عموم مردم نیز در آن لحاظ شده است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی محمدقسیم عثمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر