کد خبر: 438881 A

امیرسرتیپ پوردستان:

ایلنا: جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش دشمنان برای گسترش قرآن هراسی در جهان، گفت: نشان دادن چهره نورانی قرآن مجید بعنوان یک چهره خشن و تروریست پرور، ریشه در سیاست‌های استعمارگران دارد.

به گزارش ایلنا، امیر احمدرضا پوردستان در آیین پایانی مرحله ستادی سی و ششمین دوره مسابقه‌های قرآنی ارتش در سالن اجتماعات هتل صفای قم، اظهار کرد: استعمار در این راه سرمایه گذاری‌های عظیمی انجام داده و این حرکت را از یک قرن پیش آغاز کرده اما علی رغم تمام تلاش‌های آن‌ها تقدس و عظمت فعالیت در ساحت قرآن صد‌ها بلکه هزاران بار بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه به اعتراف دشمنان، قرآن نه یک کتاب دینی بلکه کتاب اخلاق و سیاست است، افزود: دشمن از مدت‌ها قبل این واقعیت را به خوبی فهمیده که اگر بخواهد بر مسلمانان سلطه و تسلط پیدا کند، باید کاری کند که مردم قرآن نخوانند و اگر هم می‌خوانند چیزی از آن متوجه نشوند و این سیاست تعریف شده، در قالب طرح اسلام هراسی استکبار دنبال می‌شود.

امیر سرتیپ پوردستان با اشاره به برنامه‌های تبلیغاتی و مخرب استکبار برای ارائه چهره‌ای بسیار زشت و مروج جنایت و خشونت از قرآن از طریق ساخت و تولید فیلم‌های سینمایی، که اسلام را آیینی خشونت طلب و دشمن آزادی می‌داند، افزود: دشمن همواره با این قبیل اقدام‌ها درصدد بوده تا افکار عمومی جهان را از توجه به پیام‌های اخلاقی و انسان ساز قرآن منحرف کند و در عوض تصویری غیر واقعی را از قرآن به مردم ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن از این همه توطئه و سیاه‌نمایی علیه قرآن، راه به جایی نمی‌برد، افزود: به طور حتم وقتی دشمن با قوت و قدرت و همه امکانات و ظرفیت‌های خود با این کتاب الهی مقابله می‌کند، دادن بهای بیشتر به قرآن و تمرکز فعالیت‌های فرهنگی روی محفل‌های قرآنی یک وظیفه همگانی است.

امیر پوردستان گفت: امروز خداوند را شاکر هستیم که به برکت انقلاب اسلامی و انفاس قدسی حضرت امام (ره) و جانشین بر حق او رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) مُبلغان قرآنی زیادی در کشور تربیت شده و این کلام نورانی وحی را تا قلب آفریقا و اروپا ترویج می‌کنند.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری جشنواره‌های قرآنی در ارتش گفت: به برکت این جلسه‌ها و کانون‌های قرآنی است که رهبر معظم انقلاب ارتش را یک ارتش متدین و قرآنی خطاب می‌فرمایند.

جانشین فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هدف اصلی داعش و همه گروه‌های تکفیری و سلفی ایجاد اختلاف بین مسلمانان یعنی شیعه و سنی است، افزود: استکبار جهانی تصور می‌کرد با شکل دادن گروه داعش جبهه‌ای برای رویارویی مسلمانان با یکدیگر تشکیل می‌شود.

پوردستان یادآور شد: عمق و ژرفای دید رهبر فرزانه انقلاب باعث شده ایران اسلامی با قوت، قدرت و استحکام از گردنه‌های خطرناک و صعب العبور عبور کند.

احمدرضا پوردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر