کد خبر: 438875 A

با حضور امیر شاه‌صفی؛

ایلنا: مراسم دانش آموختگی جمعی از خلبانان میگ ۲۹ و اف ۵ با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایگاه شهیدفکوری تبریز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی در این مراسم که با حضور حجت الاسلام جلیلی صفت رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی، امیر سرتیپ دوم خلبان واحدی فرمانده پایگاه شهید فکوری و جمعی از فرماندهان، مسئولین و کارکنان این پایگاه برگزار شد؛ ضمن تبریک به خلبانان و اساتید بر استفاده بهینه از تجهیزات و امکانات موجود تاکید کرد.

وی گفت: نباید در استفاده از تجهیزات به آن چیزی که برای ما تعریف شده اکتفا کنیم، چراکه با روش‌های ابتکاری، از تجهیزاتی که در اختیار داریم باید ‌‌نهایت بهره را داشته باشیم و این مهم نیاز به تلاش، تحقیق و مطالعه دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: در کنار تجهیزات باید تاکتیک‌ها و روش‌های عملیاتی را نیز بروزرسانی کنیم تا از انجام تاکتیک‌هایی که امروزه با توجه به امکانات نظامی جدید کاربردی ندارد خودداری شده و وقت و هزینه‌ای صرف چنین روش‌هایی نشود.

امیر شاه صفی با اشاره به اوضاع منطقه غرب آسیا و وضعیت کشورهای این منطقه اظهار داشت: اتفاقاتی که در منطقه در حال وقوع است. بیانگر این مسئله است که تجهیزات چندان هم تعیین‌کننده نیستند چرا که کشوری همچون عربستان با دارا بودن انواع تجهیزات و اعتبارات به اهداف خود یعنی در دست گرفتن کنترل یمن و جلوگیری از نفوذ اسلام حقیقی در این کشور نرسیده است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام احمد جلیلی صفت ضمن تبریک دانش آموختگی به خلبانان واساتید آن‌ها، بر توام بودن تزکیه و تعلیم تاکید کرد و گفت: شاید دشمنان ما از نظر علمی جلو‌تر از ما باشند ولی هر ضربه‌ای که از ما خورده‌اند و هر ناکامی که برایشان در مواجهه با ما حاصل شده در نتیجه تزکیه و تقوای الهی بوده که علم ما را بر آن‌ها پیروز گردانیده است

در پایان این مراسم از خلبانان، اساتید خلبانان و کارکنان فنی تجلیل به عمل آمد.

امیر شاه‌صفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر