کد خبر: 438768 A

با رأی نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

ایلنا: نمایندگان مردم در خانه ملت روسای اتاق های تعاون، بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی و اصناف را در ترکیب اعضای شورای عالی مهارت قرار دادند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با اصلاح عبارتی بند ۵ الحاقی ماده یک این لایحه با ۱۷۹ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از ۲۵۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس این مصوبه روسای اتاق‌های تعاون، بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی و اصناف جزء ترکیب شورای عالی مهارت شدند. 

بند ۵ الحاقی ماده یک این لایحه به شرح ذیل اصلاح شد: 

شورای عالی مهارت با ترکیب زیر به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود. این شورا مکلف است براساس آئین نامه‌ای که به پیشنهاد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف مدت شش ماه به تصویب هیات وزیران می‌رسد، نظام صلاحیت حرفه‌ای مشاغل متناسب با حرفه و میزان مهارت در آن حرفه و مدرک علمی مهارتی را طراحی و استقرار آن را مدیریت کند. 

ترکیب اعضاء: 

معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورا) 

وزرای آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور (نایب رئیس) 

روسای اتاق تعاون، بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی و اصناف

سه نفر متخصص و صاحب نظر در امر آموزش فنی و حرفه‌ای، مهارت آموزی و بازار کار (بدون حق رأی). این افراد به پیشنهاد و تصویب اکثریت اعضای شورای عالی انتخاب و با حکم معاون اول رئیس جمهور برای مدت چهار سال منصوب می‌شوند. انتخاب مجدد آنان بلامانع است. 

تبصره ۱- سایر وزرا حسب مورد به دعوت رئیس شورا حضور می‌یابند. 

تبصره ۲- دبیر شورا توسط معاون اول رئیس جمهور انتخاب می‌شود.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اتاق تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر