کد خبر: 431931 A

با صدور پیامی؛

ایلنا: مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور در پیامی ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح ذیل است :

اذامات المومن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شئ

ارتحال مرجع عالیقدر و فقیه مجاهد حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی موجب تاسف و تاثر شدید گردید. آن عالم عامل و فرزانه از نخستین روزهای انقلاب اسلامی در کنار امام (ره) و همراه با مردم در مبارزه علیه رژیم ستم شاهی و به بار نشاندن درخت تنومند انقلاب از هیچ کوششی فرو گذار نکرد و بعد از پیروزی انقلاب در تاسیس و استقرار نظام جمهوری اسلامی همراه با سایر یاران نزدیک امام (ره) نقش موثر و تعیین کننده ای را ایفا نمود ، خصوصا در ایجاد نظام قضایی اسلامی همراه با شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی خدمات ماندگاری از خود به یادگار گذاشت.

آن مرجع بزرگ خدمات گسترده و ارزنده ای در ایجاد توسعه مراکز حوزوی و دانشگاهی و کانونهای فرهنگی و تربیت خیل عظیمی از فضلاء و اساتید به انجام رساند که آثار و برکات آن سالیان سال باقی خواهد ماند.

اینجانب این ضایعه مولمه را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله ارواحنا فدا و به محضر مقام معظم رهبری ، مراجع عظام ، حوزه های علمیه ، دانشگاهها، هموطنان عزیز ، بویژه بیت معزز و فرزندان برومند ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند می خواهم آن فقید سعید را با اجداد طاهرینش محشور و به بازماندگان مکرمشان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر