خبرگزاری کار ایران

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل:

ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران بی‌اساس است

معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحدد طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران را بی اساس خواند و گفت: این رژیم جنایتکار و اشغالگر در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت های دیگر از جمله ایران بپردازد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین دهقانی، سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد ضمن روز با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد ملل متحد پاسخ داد. این نامه به صورت سند شورای امنیت نیز منتشر می‌شود.  

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه خود آورده است: نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اطلاعات جدیدی را به شورای امنیت ارائه داده است در حالی که این اظهارات چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری این رژیم بر علیه جمهوری اسلامی ایران نیست. مثل همیشه ادعاهای بی‌اساسی که هیچ شاهدی برای اثبات آن ارائه نمی‌شود. 

او ادامه در نوشت: ایراد اتهامات فله‌ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت توسط رژیمی که خود بی‌شرمانه همه قطعنامه‌های مجمع عمومی و شورای امنیت در محکومیت اشغالگریش طی دهه‌های گذشته را به استهزا گرفته نیز خود داستان خنده‌داری است. چنین رژیم جنایتکار و اشغالگری در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت‌های دیگر بپردازد.

دهقانی افزود: همچنین بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین‌های دیگران را در اشغال خود دارد و رعایت حداقل حقوق انسانی را نیز از فلسطینیان مضایقه می‌کند هر از چند گاه ایران را متهم به نقض حقوق بین‌الملل کند. 

او یادآور شد: این نهایت عوام‌فریبی و ریاکاری است که نماینده رژیمی که خود سال‌هاست دست‌اندرکار ترور جمعی غیرنظامیان فلسطینی، از جمله زنان و کودکان بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می‌کند، ایران را متهم به حمایت از تروریزم کند. 

سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد: در پایان باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام‌زنی علیه سایر کشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بی‌گناه فلسطینی پیروی می‌کند تا بدینگونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان برای مدت ۱۰ سال گذشته در غزه، بمباران مناطق مسکونی و مدارس و بیمارستان‌ها در سرزمین‌های اشغالی، تخریب خانه‌های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماکن مقدسه منحرف سازد.

در خاتمه درخواست شده که این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود. 

کد خبر : ۴۳۱۳۹۹